>

KÖŞE YAZILARI | GABRIELA OLARU

Yaşar Jolly Joker

"Leyleği havada mı gördüm yoksa sonunda emeklerimin karşılığını mı almaya başlıyorum bilinmez ama gerçek olan şu ki..." Gabriela Oana Olaru`nun yeni yazısı...
 
   
 
 
     

YAŞAR JOLLY JOKER

2010 yılında oldukça hareketli ve gezintili bir hayatım olacağını tahin etmişsinizdir. Leyleği havada mı gördüm yoksa sonunda emeklerimin karşılığını mı almaya başlıyorum bilinmez ama gerçek olan şu ki, “bu kız yine okulundan koptu”! Sevgili Billur, Defne ve Can hoca beni okuldan afaroz etmeden ödevlerimi bitirsem her şey daha da güzel olacak, şüphesiz!

Dışarıda ki karlı ve soğuk havaya inat, blog yazarı olarak İstanbul kazan ben kepçe dolanmaya ve sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu yetmezmiş gibi “yemek blogu” olarak www.mutfaktakicadi.com da yayına başladı ki bu demek oluyor ki, bana sekiz veya dokuzuncu bir gün daha lazım.

Geceleri 2-3 saat uyursam ancak tüm bu işleri yapabileceğim.
Yaşar hayranları kıskanacaklardır biliyorum ama ne demişler: “Çalışan kazanır”; kim demiş ? Ben şimdi uydurdum işte ,aman siz çaktırmayın:)Aslında Yaşar ile güzel bir sohbet gerçekleştirmek istiyordum, ancak kendisi yeni albüm hazırlığında olduğundan dolayı hiç kimseyle röportaj yapmıyor. Bu kararına saygı duydum ve onlar da bendenizi sevindirmek için beni Jolly Joker Balans’taki konsere davet ettiler. Bu noktada Taylan Güceli Productions’tan Burak’ın hakkını yememek lazım. Kendisine bir kez rica ettim ve o da sağ olsun beni unutmadı, konsere davet etti, kulise alarak en sevdiğim pozları (en sevdiğim derken, Yaşar zaten gayet fotojenik de, ben güzel çıkmalıydım) yakalayabilmem için sabırla bekledi ve nerdeyse sahne üzerinden konseri izleyip fotoğraflar çekmemize olanak sağladı.

Yaşar’la sohbet edip merak edilen soruları soramadım belki ama, son iki yılbaşıdır kendisi çalıştığım otelde sahne aldığından dolayı az çok tanıma şansımı yakaladım. Sizlerle en azından bu anılarımı paylaşabilirim diye düşünüyorum…2009′a girerken Yaşar ilk defa bizim otelde sahne aldı. Satışlarımız kolay oldu ve gelen misafirlerimiz Yaşar’ı dinleyecek olmaktan dolayı son derece keyifliydiler. Yılbaşı günü otele akşam üzeri gidebilmiştik ve restauranta girdiğimde Yaşar, orkestrasıyla birlikte prova yapıyordu. Otel çalışanı olduğumdan dolayı çok resmi bir tanışıklığımız oldu ve ” holaaa ben senin hayranınım, 17′lik bir veletken kuşları bağıra çağıra söyler, hop hop zıplardım, nereden bilebilirdim ki günün birinde bu kadar yakın olacağımızı” diyemedim. Nemrut Gabi maskemi takınıp ortalıkta dolandım. Saat 12:00′den sonra sahneye çıktığında ise içim kıpır kıpır,dışım buzdolabı,uzaktan bir köşeden izledim. İşte o zaman benim otelci falan olamayacağımı anladım. Eğlenen her bir insanı ayrı ayrı kıskandım, sahneye yakın olanları daha da çok kıskandım. Hele hoplayıp zıplayan hatunları gördükçe sinir krizine giresim gelmişti. Neyse ki konserin başlangıcında çok güzel bir anım oldu da onunla avundum. Yaşar sahneye giriş kısmından girecekti ve bizler de ordaydık. Daha müzik başlamamıştı ve hepimizle tokalaşmaya başladı ki, bu inanılmaz hoştu.Orada bulunan bütün çalışanlarla tokalaşması gerçekten gönlümü feth etti! Sıra bana geldiğinde Cezayir Menekşesini söyleyecek misin diye sordum ve o da şu anda onunla giriş yapacağım dedi,elimi sıktı ve şarkısına başladı..Hahahha kıskandınız değil mi:) Eh sadece ben kıskanacak değilim:P Kıskançlığınızı azıcık artırmak için de şunu söylemeliyim: konser bitiminde de kendisiyle fotoğraf çekildik (şu anda koyamadım belki Yaşar’la sohbeti gerçekleştirdiğimde koyarım)

2009′un başarısının ardından 2010′un yılbaşı gecesi için de Yaşar’da karar kılındı. Bu yıl satışlarımız çok daha iyi gitti ve bir hafta önceden satışları durdurduk. Bu sefer otele daha erken gitmeyi başardım ve Yaşar benden sonra geldi. İşin güzel yanı beni hatırlaması oldu:) İşte bu arada aklıma “kızım blogun için onunla sohbet edebilirsin,şansını dene” fikri geldi ve Burak’a yapıştım:) Neyse ki kendisi ya çenemden kurtulmak için, ya da, beni kırmamak için kabul etti ve işte bu yazı çıktı.

Jolly Joker Balans konserine gelince… Ben cadıyım bunu zaten biliyorduk… Burak bizi kulise aldı ve Yaşar naber,nasılsın diyerek en güzel odaya götürdü bizi… Güzel fotolar olsun istedi ve bunun için o sıkışıklıkta vaktini ayırır:) Ama tabi bu kadar bana yeterli gelmedi, www.mutfaktakicadi.com için mutfağına da girmeye kararlıyım:))Foto faslı bitikten sonra ben ona başarılar diledim o da sahneye yakın bir yerden izleyin de tanıdık yüzler görebileyim ben de dedi ki Allahım o anki halimi görmeniz lazımdı. O gazla vip alanına indim ve yetmedi ne yapıp edip, Yaşarın sahneye çıktığı merdivenlerin oraya geçtim. Hatta ozzy benden korkulacağını söyledi,çocuk bile şaşırdı:) Tüm konseri sahnenin yukarısında, neredeyse Yaşar’ın tepesinde izledim ve kah kuşlarla coştum, kah menekşede diyip durduk, kah hopladık kah zıpladık,kah güldük,kah hüzünlendik.

Konseri yukarıdan izleyince seyirciyi de gözlemleme şansını yakaladım. Açıklıyorum işte: yemin ederim çiftler çoğunluktaydı! Herkes sevgilisine sarılmış eğleniyordu ve manzara o kadar güzeldi ki, bundan sonra Yaşar’a Aşk tanrısı da diyebiliriz:) Sahneye yakın bir çift vardı ki, Yaşar onları hatırladı ve onlara özel olarak teşekkür etti. Bu çift Yaşar’ın İzmir’de ki bir konserinde tanışmış,sonra evlenmişler ve konserlerini kaçırmıyorlarmış. Hatta Jolly Jokker’da onlar iki kişi değil üç kişi olarak konseri izlediler, ve Yaşar’da üçüncü hayranını annesinin karnından sevdi ki o sahneyi görmek çok güzeldi!!!

Konserden bir sürü görüntümüz var ve onlara da aşağıda ki adresten ulaşabilirsiniz….

www.flickr.com

Umarım en kısa zamanda Yaşar’la mutfağında bir sohbet gerçekleştiririz ve kendisini kendisinden dinleyebiliriz:)

Gabriela Olaru
gabrielaolaru@hotmail.com
www.gabrielaolaru.com

 


GABRIELA OLARU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>