>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Aptal Aşık!

Aptal aşık. Hayatımda gördüğüm en anlamlı başlık bence... (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Aptal aşık. Hayatımda gördüğüm en anlamlı başlık bence. Bir aşığı daha güzel ifade edebilecek bir kelime biliyorsanız çekinmeyin yazın. Gözü görmez, kulağı duymaz falan ama aklı da durur işte yalan mı? Aşk insanı her hale itirazsız getirebilecek tek duygu bence. Ne oldu ne çabuk unuttunuz yaptığınız delilikler, başka bir şehirden başka bir şehire o sevdiğinizi görmek için kaçtığınız günleri. Tamam canım şehir olmasa bile sevdiğiniz için başka bir yerlere kaçtığınız zamanlarınız olmuştur. Ve ben tüm kalbimle inanıyorum ki tek pişman olmadığınız şeyler yaşadığınız bu çılgınlıklar. İleride ayrılsanız bile “Vay be ne cesurmuşum” diye kendinizle gurur duyacaksınız benden söylemesi. Bakın aşıkların hanesine bir kelime daha eklendi: Cesur!

Tabi bu aşık kadar aptal olan biri varsa o da bu aşığı bırakıp giden esas aptal! Tabi bu kelime yerine bir sürü başka kelimeler de kullanabilirsiniz size kalmış ama bence bu! Ya hiç kızmayın boşa, sensin aptal falan demekle koruyamazsınız kendinizi. Yarası olan gocunurmuş. Demek ki aptallıklarınızı hatırlattım, ne mutlu bana.. Yahu insan nasıl yapar bunu ben anlamam, ben yapamam. Beni çok seven birini korkularımdan korumak için sevmekten vazgeçemem. Ama helal olsun sana başarabiliyorsan hele de mutluysan diyecek lafım yok! Ama şöyle otur bir düşünsene, şu hayatta çok zor bulunan bir duyguyu yakalamışsın niye elinden uçup gitmesine izin veriyorsun? Derdin ne? Hı hatırladım. Neyse..

Ve şimdi üçüncü model aptal aşık, biz. Biz eşittir bu duygularını bildiğimiz halde hala deli gibi peşini bırakamadığımız sevgimiz ve biz. Ne sevmişiz be! Yok bizim gibi aptallar şimdi. Ama akıllanma vakti geldi. Artık onun gibi bencil olmanın vakti geldi. Şu kocaman kalbimizle yola devam etmenin vakti geldi. Geç kalmadan bir yerlerden başlamanın, sevgimizi bizi sevmeyen biri için harcamayı bırakıp saklamanın vakti de geldi. Ne demişler; senin küle çevirdiğin kalbe gün gelir başka biri üfleyip yeniden hayat verir. Ne oldu kaşlar çatılmış, yoksa hesaplarınızda yok muydu?

Peki sizce ben aptal mıyım? Eveeet hem de en kocamanından! :)

http://fizy.com/#s/1ai0pp


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>