>

KÖŞE YAZILARI | GÜLAY KOÇ

Lüks Yaz Keyfi

İçi antikalarla dolu Lady Hamlyn Suite’inde şatoda tatil yapma ayrıcalığı ya da Hotel Martinez’de geçirilecek über lüks dakikalar... (Gülay Koç)
 
   
 
 
     

Lady Helen Hamlyn’in 1987’de Fransa’nın güneydoğusunda Beaujolai bölgesinde keşfettiği harap görünümlü şato bugün Fransa’nın beş yıldızlı otellerinden biri olarak Chateau de Bagnols ismiyle hizmet veriyor. 1217 ila 1221 yılları arasında yapılan şatonun orijinalliğini yitirmeyen iki kulesi, girişteki açılabilen köprüsü konukların eski çağlarda yaşadıklarını hissettiriyor.Etrafı üzüm bağlarıyla çevrili bu lüks otelin birbirinden şık döşenmiş 21 suiti var. İçlerinde en özel olanı Lady Hamlyn Suiti. 18’inci yüzyıldan kalma duvar ve tavan freskleriyle süslü oda kadife perdeler, ipek yatak örtüleri ve yine aynı dönemden kalma antika vazo ve aksesuvarlarla dolu. Ayrıca yatak olarak kullanılabilecek sediri de var. Suitteki mobilya ve aksesuvarların tümü Lady Hamlyn’in antika koleksiyonundan seçilen nadide parçalar.Lady Hamyln Suiti’nde konaklama bedeli gecelik 3000 euro’dan başlıyor. Eğer yaz aylarında düğün gibi özel günlerinizde bu odayı tutmak isterseniz gecelik 28.000 euro ödemeniz gerekiyor. Chateau de Bagnols’un en az suitleri kadar kütüphanesi de dikkat çekici. Burası 70 kişinin oturabildiği geniş ahşap masasıyla toplantı odası olarak kullanılıyor. Kütüphane otelin ikinci katında. Otelin ana restoranı Michelin yıldızlı Salle des Gardes Restaurant spesiyalleri ve Beaujolais şarapları eşliğinde leziz öğle ve akşam yemekleri sunuyor.

Ve Hotel Martinez...

Dünyanın en pahalı otellerinden biri olan Cannes’daki Hotel Martinez yenilenen suitleriyle konuklarına über lüks bir ortam sunuyor. Hem de yaklaşmakta olan Cannes Film Festivali öncesinde.Otel yetkililerinden aldığım bilgiye göre otelin yeni Prestige Suite’leri 180 metrekare büyüklüğünde ve her biri muazzam oturma ve yemek odalarına sahip. Sanki şık bir apartman dairesi gibi. Yatak odaları, ayrıca giyinme odaları ve Cannes Körfezi ile Akdeniz manzaralı terasları da var tabii. Marc Hertrich tarafından tasarlanan odalar Art Deco stilinde. Beyaz, fil dişi ve kristal renk tonlarının hakim olduğu odalardan deniz manzaralı Penthouse’ların gecelik fiyatları 36.000 euro’dan başlıyor.
GÜLAY KOÇ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>