>

KÖŞE YAZILARI | GÜLAY KOÇ

Vahşi ve Cüretkar

İki ünlü markadan sıcak yaz günlerini akıllara getiren tasarımlar. (Gülay Koç)
 
   
 
 
     

Kışın iyiden iyiye yüzünü göstermeye başladığı, an itibariyle (16 Ocak 2011) oldukça soğuk ve yağmurlu bir gün geçiyor, şu günlerde içinizi ısıtmak istedim. Sıcak yaz günlerini anımsatacak bir şeyden söz etmek istiyordum ki mail box’ıma düşen mesajlarda bu güzel gözlüklerle karşılaştım. Buyurun incelemeye…İlki vahşi doğayı modellerine yorumlayan Perreira… Bu tasarımlardan anlaşılıyor ki sezonun modası leopar ve yılan derisi desenlerde gizleniyor.

2011 güneş gözlüğü koleksiyonunda Barton Perreira, aslında kaliteyi şıklıkla harmanlayarak gözlükteki son trendleri yüzlere yansıtıyor. Kim Kardashian, Paris Hilton, Angelina Jolie, Marcia Cross, Jennifer Lopez, Michelle Trachtenberg, Jada Pinkett Smith gibi birçok ünlünün gözünü süsleyen Barton Perreira gözlük modellerinde Vahşi Doğa temalarının yanı sıra birçok modelinde değerli taşlar ağırlıkta.

Yeni koleksiyonda, altın rengi metal kullanılarak, leopar ve yılan derisi desenlerine farklı bir şıklık katılmış. Büyük yuvarlak güneş gözlüklerinde, 50’li yıllardaki Hollywood yıldızlarının göz alıcı cazibelerinden ilham alınmış.Bir diğer marka Chloé CL 2234 koleksiyonunda, geniş enli yüzü saran stiller ve yuvarlak çizgiler dikkat çekiyor. Bu tasarımın Chloé cazibesini yüzlere yansıttığını söyleyebilirim. Chloé’nin yeni modelleri arasında yer alan CL 2234 modelindeki çerçevelerin tonları klasik doğallığa vurgu yaparak, tasarımın çarpıcı güzelliğini göz önüne seriyor.Büyük yuvarlak konsepti, kendine özel ince çizgili desenler katılarak hazırlanan geniş çerçeveler modern bir tarz sunuyor. Saplarda ise yeni Chloé logosu göze çarpıyor. Farklı renklerde hazırlanan biçimli ve bombeli camları ile dikkat çeken Chloé 2234 modeli istek uyandırıcı. Chloé gözlükleri kendi üretimi olan çantaları benzer özellikleri taşıması modele ayrı bir hava katıyor. Koleksiyonda siyah, bej ve açık tarçın olmak üzere üç renk yer alıyor.


GÜLAY KOÇ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>