>

KÖŞE YAZILARI | GÜLTEN ÇOŞKUN

Eski Kararları Yineleme Yılı…

Amma ve lakin, bu yıl gerçekten kararlıyım! (Gülten Çoşkun)
 
   
 
 
     

Her insan gibi, ben de yeni yılda kendimi yenilemeyi; yeni kararlar, yeni görüntü, yeni umutlar ile girmeyi, yeni bir uğraş bulmayı, hayatımı daha kaliteli, daha katlanılabilir hale getirmeyi hayal ederim.

Evet, bu her yeni yıla girerken yaparım ama Şubat ayı geldi mi, 2 yıl önce nasılsam o halde bulurum kendimi; yeniliksiz ve nostaljiye takılmış kalmış vaziyette!

Amma ve lakin, bu yıl gerçekten kararlıyım!

Çünkü hayatımdaki yenilikleri bu sefer Ocak ayına bırakmadım!

Mesela, en son tiyatroya ne zaman gittiğimi söylesem utanırım! Sadece şu kadarını söyleyebilirim, yıllar sonra yeniden tiyatroya gittim ve bundan böyle takipteyim, ön sıralarda yer bulduğum sürece yine giderim! Tiyatronun bambaşka bir yer olduğunu, evet hatırladım. O ortama girildiği an kimseden çıt çıkmıyor, herkes birbirine, oyunculara saygılı, hiç tanımadığın 15-20 sıra arkandaki insanla ortak bir noktada buluşup oyundaki aynı repliğe kahkaha atabiliyorsunuz, aynı heyecanı duyabiliyorsunuz. O kadar yıl ara vererek yanlış yapmışım.

Sonra, iş arkadaşımızın teşvikiyle, erkek arkadaşımın snowboard öğrenme takıntısına ben de ayak uydurup, kendime gelecekteki snowboard hobim için bere aldım. Her ay bir snowboard malzemesi alacak olursam 2013 kışında ben bu hobiye başlayabilirim diye düşünüyorum. Başlamak bitirmenin, haliyle başarının yarısıdır.

Yıllardır, artık topuklu ayakkabı giyeceğim diye yeni yıla başlıyorum ama ben yılın ilk günü topuklu ayakkabı giyip, daha sonra yeniden yerle bir ayakkabılar giymeye devam ediyorum. O yüzden buna sadece özeniyorum, kararlı değilim!

Zayıflamak mı? Benim zayıflama adına bir girişimde bulunmam için illa ki yaz tatili için bir yerlere gidiyor olmam lazım! Ailesinde neredeyse hiç zayıf bir insan bulunmayıp, bu kadar kilo takıntısı olup da, kilo vermek adına hiçbir şey yapmayan kendimden başka birini tanımıyorum. Kilo açısından tek bir dileğim var bu yıldan, 60’ı görmeyeyim!

Yılın son günlerini küçücük odama tıkılarak geçiriyorum ki, önümüzdeki yıl daha sosyal olabilmek için, evin en sevdiğim yerine doymam gerekiyor!

Asıl yapmak istediğim iş için de küçük bir temel attım sayılır, yeni yılın ilk günlerinde de bunun peşine düşüp geri kalan yıllarımı dertsiz ve tasasız, bol tatilli geçirmeyi planlıyorum.

Bu yıl ilk defa parada gözüm yok! Sadece mutluluk ve huzur istiyorum, gerçekten!

Ne yalan söyleyeyim, biraz da İstanbul’u terk etmek istiyorum. Köyüme dönüp tavuk besleyesim geliyor bazen!

Uzun lafın kısası, kendime daha iyimser, daha güler yüzlü, daha sağlıklı, daha kararlı, daha sosyal, daha enerjik, psikolojik olarak daha güçlü, fiziksel açıdan daha zayıf olduğum mutlu, sevgili yeni bir yıl diliyorum.

Yeni yılınızın hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, umutlarınızın hiç tükenmediği, güzel bir yıl olmasını dilerim.

Mutlu yıllar…


GÜLTEN ÇOŞKUN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>