>

KÖŞE YAZILARI | Prof. Dr. Akın Yücel

Şimdi Estetik Zamanı!

En doğal ve ağrısız meme, karın ve popo operasyonları ile yaza hazırlık tüyoları... (Prof. Dr. Akın Yücel)
 
   
 
 
     

ESTETİKLE GELEN DOĞAL GÜZELLİK

Yaz geliyor, estetik mevsimi açılıyor. Her yaz öncesi estetik operasyonlarda yaşanan artış bu yıl da aynı ivmede gidecek gibi. Yeni teknolojik gelişmeler, kısa-ağrısız operasyonlar, erken iyileşme avantajları ve minik bikinilerin kaçınılmaz baskısı… Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, en doğal ve ağrısız meme, karın ve popo operasyonları ile yaza hazırlık tüyolarını verdi. Şimdi estetik zamanı!

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, estetik ameliyatlarının yoğun yaşandığı bu dönemde özellikle meme cerrahisi, karın germe ve popo şekillendirme operasyonlarının yapıldığını söylüyor. Prof. Dr. Yücel, en doğal ve en kalıcı estetik operasyonlarının ise meme estetiğinde biçimini koruyan meme protezleri, karın estetiğinde endoskopik karın germe ve popo estetiğinde ise protezler ile sağlandığına dikkat çekti. İnce kıyafetlerin giyilmeye başlanması, deniz mevsiminin açılmasıyla özellikle kadınların vücut şekillendirme operasyonlarına hız verdiklerini ifade ediyor.

MEME ESTETİĞİNDE AMAÇ MEMEYİ “BÜYÜTMEK DEĞİL, ŞEKİLLENDİRMEK”


Prof. Dr. Akın Yücel, meme operasyonlarında eskiden amacın meme büyütme olduğunu ancak günümüzde şeklinin ön plana çıktığını belirterek, “Yeni jenerasyon meme protezleri, şeklini koruyan ve değiştirilmesi gerekmeyen protezler. Formstable olarak da adlandırılan bu protezler, farklı jel özellikleri ile meme operasyonlarında çok daha biçimli ve estetik özelliklere sahip. Riski oldukça düşük olan bu protezlerle, kadınların meme bölgesinde yapay, yuvarlak bir görünüm söz konusu olmaz. Daha doğal, kavisli bir görünüm ile kadınların daha estetik ve doğal bir meme görünümüne sahip olmalarını sağlar” dedi.

Formstable protezlerin herhangi bir şekilde meme kanseri ile ilişkisi olmadığını da belirten Prof. Dr. Yücel, “Aynı zamanda bu protezlerin anne sütüyle de ilgili olumsuz bir bağlantısı yoktur. Bu operasyondan sonra sadece hacim olarak değil, şekil ve dokunma hissi olarak da ileri düzey sonuçlar elde ediliyor. Bu protezler genellikle kas altı ya da kas kılıfı altına yerleştirilmeleri uygundur. Ancak esneme özellikleri az olduğundan daha çok meme altı kıvrımından yerleştirilmeleri tercih edilir. Sadece meme büyütme değil, doğum sonrası sarkmış ve içi boşalmış memeler için dikleştirme işleminde de kullanılabilir. Aynı tip protezler, meme kanseri sonrası meme onarımı için de uygundur. Bu protezler çok farklı yükseklik, genişlik ve projeksiyon seçenekleri sundukları için, hacim olarak meme büyütme işlemi yanında, kişiye özel meme şekli sağlamakta da etkilidirler.

EN KISA İZLİ VE İYİLEŞMESİ EN HIZLI OPERASYON ENDOSKOPİK KARIN GERME


Deriniz sağlam ama karnınız genişlemişse, yaşınız 35-45 arasındaysa endoskopik karın ameliyatı size tam olarak uygun demektir. İzsiz bir operasyon olmasından ötürü yurt dışında oldukça popülerleşen ve Türkiye’de de trend haline gelen endoskopik karın germe ameliyatını uygulayan Prof. Dr. Akın Yücel, yazları kendi bedenini daha fit görmek isteyenler için izsiz karın germe operasyonunun en kalıcı, en kısa iz ve en kısa iyileşme dönemini içeren bir karın operasyonu olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Yücel bu ameliyatın asıl amacının, karın cildinde sarkma olmayan ama karın kasları gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını sağlamak olduğunu belirtti. Prof. Dr. Yücel bu operasyonun avantajının sadece izsiz olması değil, aynı zamanda ameliyatı geçiren kişinin iyileşme sürecini de kısaltan bir operasyon olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Yücel operasyonu ise şöyle özetliyor: “Göbek ve pubis üzerindeki birer delikten girip yağ ve deriyi içerden kaldırıyoruz. Televizyon kamerası yardımı ile iç kasları birbirine yaklaştırıp içerden dikiyoruz. Dışarıdan karnın alacağı şekli işaretlemiş olduğumuzdan ona göre şekil veriyoruz. İçerden karnı daraltmış oluyoruz. Ardından liposuction yaparak derinin düzgün yayılmasını sağlıyoruz. Bu operasyon 2 – 3 saat sürüyor. Bu ameliyat sırasında bele ve sırta liposuction yapıp aldığımız yağları gereken hastalarda kalçalara veriyoruz. Böylelikle geriye doğru çıkık ve yüksek kalçalar, çukur ve ince bir bel ve gergin bir karın elde ediyoruz. “

ZAYIF KADINLARIN KALÇALARINA DESTEK: GLUTEAL PROTEZ


Prof. Dr. Yücel arkaya doğru çıkık ve yüksek bir kalça görünümü elde edebilmek için kalçanın üst kısmının doldurulmasının gerektiğini belirterek “Yeterli miktarda yağ dokusu olan kişilerde bu görüntüyü yağ enjeksiyonları ile sağlıyoruz. Alınan yağ dokusu özel tekniklerle süzülüp saflaştırılıyor ve hastaya geri enjekte ediliyor. Uygun teknikte yapıldığında verilen yağın büyük bölümü kalıcı oluyor. Ancak yeterli yağı olmayan zayıf hastalarda ya da kalçası çok basık olanlarda silikon protezlerle kalçayı dolgunlaştırıyoruz. Glutel protezler eskiden çok sorunlu bir operasyondu. Ancak yeni yöntemde protezi kas içerisine yerleştiriyoruz. Bu da çok daha doğal bir görüntü sağlıyor. İşlem kalçaların arasındaki oluktan yapılan küçük bir kesikten gerçekleştiriliyor ve hemen hemen hiç iz kalmıyor” dedi.


Prof. Dr. Akın Yücel
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>