>

MODA - STİL

Osmanlılar New York’ta!

New York Moda Haftası’nda son 5 yıldır kreasyonlarını sunan ünlü modacı Atıl Kutoğlu’nun 2006 ilkbahar-yaz koleksiyonu büyük ilgi gördü. Defilede 28 ünlü manken 60 kıyafet sundu.
 
   
 
 
     
Atıl Kutoğlu’nun tasarımlarını sunan mankenler arasında dünyanın en ünlü modellerinden Naomi Campbell, Rolling Stones’un solisti Mick Jagger’ın kızı Elizabeth Jagger, yine Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards’in kızı Teodora Richards ve Türk mankenler Demet Şener ile Güzide Duran da vardı.

New York’ta Bryant Park’ta her yıl kurulan dev çadırda düzenlenen defilede Naomi Campbell, giyeceği elbiseleri bir gece önceden evinde prova etti. Defilede üç ayrı kıyafet sunan Naomi, bunları Kutoğlu’dan isteyerek dışarıda da giymek istediğini söyledi. Yıllardır Osmanlı kadını ve kültürünü New York’ta tanıtmaya çalıştığını söyleyen Atıl Kutoğlu, geleneksel Osmanlı kıyefetleri ile modern bir trend yaratmaya çalıştığınısöyledi. Modacımız, ‘Osmanlı’daki çinileri, kaftanları New York’ta dünya kadınının zevkiyle bululuşturmaya çalıştım’ dedi.

DEFİLEDEN NOTLAR

KATRİNA ÇAĞRISI Geçen yıl da Atıl Kutoğlu’nun defilesinde podyuma çıkan Naomi, modacımızı, organizasyonunu kendisinin yaptığı Katrina mağdurları defilesine katılmaya davet etti. Kutoğlu, teklifi ‘memnuniyetle’ tabul etti. Bu defilede dünyanın en ünlü tasarımcıları ve modelleri görev alacak.

BODRUMLU KIZLAR Kutoğlu, yazları Bodrum’da tatil yaparken Türk kızlarının kıyafetlerinden çok etkilendiğini, bu modern kıyafetlerle geleneksel Osmanlı kıyafetleri arasında sentez yaptığını söyledi.

TÜZMEN İZLEDİ Defileyi New York’ta bulunan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen de izledi. Yaklaşık 1000 kişilik davetli topluluğu arasında bulunan Osmanlı Hanedanı’ndan Nilüfer Sultan ve Prens Selim ile ABD’nin en ünlü mağaza zincirlerinden Bloomingdale’s’in veliahtları Jane ve Berry Bloomingdale, defile sonrası modacımızı kuliste hararetle kutladılar
 
 
Hürriyet
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>