>

KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

Modaya Farklı Bakış - Stephen Jones

Bir şapka ancak bu kadar başarılı yorumlanabilirdi. (Selma Sarıgüzel)
 
   
 
 
     

Bir şapka ancak bu kadar başarılı yorumlanabilirdi.Şu sıralar, Nakkaştepe de Vakko Moda Merkezi Stephen Jones'a ev sahipliği yapıyor.Stephen Jones & the Accent of Fashion (Stephen Jones ve Modanın Aksanı) adı verilen serginin 8 Nisan'da açılışı yapıldı ve 7 Haziran'a kadar da ziyaret edilebilecek.53 yaşındaki İngiliz tasarımcı Stephen Jones kendi koleksiyonlarının yanı sıra pek çok moda evinin defile şovları içinde şapkalar tasarlıyormuş.Bu moda evleri arasında, Jean Paul Gaultier, Thierry Mugler, Comme des Garcons, Claude Montana, John Galliano, Christian Dior, Azzedine Alaia, Walter Van Beirendonck ve Marc Jacobs gibi ünlü isimler yer alıyor.Daha öncede Londra Victoria & Albert, Paris Louvre ve New York'ta Brooklyn Müzesi'nde sergilenen Stephen Jones'un şapkaları dünya turunun startını İstanbul da veriyor.Geçtiğimiz sonbaharda 30. yılını kutlamış Stephen Jones.

Her biri ayrı bir sanat eseri olan şapkalar o kadar ilginç ve o kadar farklı yorumlanmış ki, sanıyorsunuz şapka olmaktan öte farklı bir aksesuar.

Ve hepsinin yüksek kalitede özel ayrı bir el işçiliği var.Lady Gaga’nın da en büyük ilham kaynaklarından biriymiş usta şapka tasarımcısı Stephen Jones,Moda severler bu büyüleyici boyutta yer almak istiyorsanız, hiç kaçırmayın derim... :)

Sevgiler ve Modalı günler...


SELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>