>

KÖŞE YAZILARI | SERPİL ŞAHİN

Uzun olan daha değerli(mi)dir?

"Aşklarım, nazlarım, sevişmelerim, inatlarım, zaferlerim, nefretlerim…" Serpil Şahin`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

UZUN OLAN DAHA DEĞERLİ(Mİ)DİR?

Aşklarım, nazlarım, sevişmelerim, inatlarım, zaferlerim, nefretlerim… Hep uzun sürsün istedim ve uzun sürmesi için çabaladım durdum. Biteceğini göre göre yaslandım duygu sandığım şeylerin ardına. Olduğu yerden bir adım ileri taşıdım aslında tam da orada bitmesi gerekenleri…

Kısa olduğunu görüyorsun ama gidemeyecek kadar, gitmesine izin verebilecek kadar cesur değil misin kalbim?

Neden her beraber olacağım adama evleneceğim adam gözü ile bakıyor ve belki de alakası bile olmayan iki karakteri evire çevire döve söve birbirine yakıştırmaya çalışıyordum? Kesilmesi gerekilen bir kolu neden sürekli tedavi etmeye çalışıyor ve daha da kangren hale getiriyordum? Yalnızlığım mıydı korkularımı yeni bir kimliğe büründüren? Ben miydim yine kısa sürmesi gereken bir senaryoyu sürekli uzun metrajda yazmaya çalışan? Sadece uzun süren şeyler mi değerliydi? Anlamı olamaz mıydı kısa ama doyasıya yaşanmışlıkların? Kötü bir adı mı vardı yoksa bu kısa oyunların?

Ahh doğru ya sevgi emek demekti, emek de zaman içerisinde gerçekleşen bir fiildi… Kısa süren her macera aşk emeğimin maaş kesintisiydi… Aşkımın değeri kaç yıllık olduğu ile ölçülmeliydi. Eğer yaşananlar 1 aylık ise çevredekilere anlatırken en az 6 ay çıkmalıydı ağızdan. Çünkü kazara çıkacak 1 ay kelime öbeği çapkın olma potansiyelini arttıracak ve güvenilirliğin sarsılacak. Kendini anlatmak istesen de sen kelimelerin kadar sabırlı olmayacak ve belirli bir süreden sonra tanımlamaktan vazgeçeceksin. Ve bu kimlikle yaşamaya zorlayacak hayat ve hayatının getirdikleri…

Bu gece uzun satırlarım yok; kısa ama dünya kadar duylu yüklü kelimelerim var. Bu kez yazılanların ağırlığı o güzel kalplerinize zarar vermesin diye yazıya sizi dahil etmedim. Okuduğunuz satırlarda kendinizi değil beni bulun istedim.

Ve tam da bitmesi gereken yerde bitirip yeni bir macera için köşeme çekiliyorum. Bu esnada sizler de lütfen düşünün… Yaşananların gerçek olması için zaman kriteri neden bu kadar önemli?

KalembitiJeyn.
serpil5sahin@gmail.com
www.serpilsahin.net 


SERPİL ŞAHİN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>