>

KÖŞE YAZILARI | SEZİN DİRİER

Yeni, Yine, Yeniden

Hiçbir zaman inanmadığım kadar çok inanıyorum şu an buna... (Sezin Dirier)
 
   
 
 
     

Şu sıra pek çoğumuz hayatın bize adil davranmadığını düşündüğümüz dönemler geçiriyoruz.  Bakınıyorum da etrafa, kimisi sevgilisi ile olan sorunlarını aşamamış, kimi aradığı aşkı bulamamış, kimi de ‘hayallerinin işi’ olarak adlandırdığı mesleğinde mutsuzluğu tatmış…

İnsanların üzerinde genel bir ‘memnuniyetsizlik’ havası var sanki. Olmayanı arzuluyor, elimizde olana değer vermiyoruz. Gün be gün daha karamsar bir havaya bürünüyoruz aslında. Bu karamsarlık da bizi daha büyük bunalımlara sürüklüyor adeta… Ama bu böyle gitmez!

“Ne ekersen onu biçersin” sözünü yâd etmek istiyorum burada; sizlere ve özellikle de kendime evrene yolladığımız o sessiz mesajların cevaplarını aldığımızı söylüyorum açıkça. Çünkü her olumsuz düşünceyle daha fazla olumsuzluğu çekiyor, her karamsar adımla karanlığa daha fazla yaklaşıyoruz… Buna ister ‘Düşünce gücü’ deyin, ister ‘Secret’ isterseniz ‘Uydurma bunlar’ ama ne kadar inkâr edersek edelim aslında gerçeğin ta kendisi ile yüzleşiyoruz.

Hiçbir zaman inanmadığım kadar çok inanıyorum şu an buna. Gökyüzüne doğru savrulan her bir fısıltı, zihnimizin en derin köşelerinden geçen her bir düşünce bizi o arka planda kalan hayata doğru sürüklüyor.
Kısacası, düşündüğümüzü yaşıyoruz çaktırmadan.

Hayatımızda olmasını / olmamasını düşündüğümüz her şeyi bir an geliyor karşımızda buluyoruz.

İşte bu yüzden silkelenmeliyiz artık! Etrafı saran karanlığı dağıtıp, sisin ardından gelecek gün ışığını düşünmeliyiz. Tadarak, görerek, umut ederek yaşamalıyız hayatı.

Bizi memnun etmeyen, mutsuz kılan, hayatımızı/ömrümüzü kısaltan her bir düşünceyi bir kenara atmalı, yeniden yaşamaya başlamalıyız…

Yeni’ye adım atıp, bugün/bu andan itibaren bambaşka insanlar olmalıyız…
Tıpkı evimiz CosmoTurk gibi…

Bakın; duvarlarımızı boyadık, tozlu raflarda yer alan her bir umutsuzluğu kaldırıp, sizin için binbir renge bulandık 29 Mart’ta.
Yeniden ve daha güzel çıktık karşınıza. Her birimiz ayrı umutlar, her birimiz apayrı heyecanlarla geldik karşınıza.

“Hiçbir şey aynı kalmayacak” diyoruz ya bazen; aynen öyle. Hiçbirimiz eskisi gibi olmayacağız artık. Sizinle gün geçtikçe büyüyüp, hayatın en güzel renklerine bulanacağız.

Yeniden, yeni bir ‘Merhaba…’


SEZİN DİRİER
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>