>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Aşk, Gerçek Mi Yalan Mı?

Matematiği olmayan bir konu var ki, o da AŞK... (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

İlişkilerde doğru ve yanlışa dair birçok şeyden bahsettik. Şunların olması gerekir, bunların olmaması gerekir... Tabi bir de matematiği olmayan bir konu var ki, o da AŞK.

Onu o olduğu için seviyorsan, ben bu kişiyi neden seviyorum sorusuna verecek net bir cevabın yoksa, sevginin sebebi kalbindeki hissiyattan ötürü ise gerçekten aşık olmuşsun demektir.

Gerçek aşk ölçülebilir kavramların çok dışında; o yüzden aşkın gözü kördür, aşk için herşey yapılır. Neticede bir ölçü birimi, terazisi, mantığı yoktur. Zenginden daha zengini, güzelden daha güzeli, başarılıdan daha başarılısı, görgülüden daha görgülüsü her zaman vardır. Ama sizin aşık olduğunuz kişiden daha çok aşık olunası kimse yoktur. Bu yüzden aşk bir anda pat diye başlar, bir anda bitebilir; ne başlaması engellenebilir ne de bitmesi.

Somut kriterlerle ölçülen sevgiler ise eninde sonunda kıyaslanmaya ve kişiyi mutsuz, tatminsiz, huzursuz bir ruh haline sokmaya mahkumdur. En güzel kadın, en başarılı adam, en zengin adam, en popüler adam, en akıllı kadın sürekli değişir. Eğer ki ölçütünüz bu sıfatlarsa, sıfatların ait olduğu isimleri de sürekli değiştirmeniz gerekir.

• 65 yaşında, çok popüler, herkesin tanıdığı, bildiği ünlü bir spor yorumcusu ile beraberim. 2 sene sonra emekliye ayrıldı, yüzü eskidi, unutuldu, hakkında
karalama kampanyası çıktı, yuhalandı. Ben gençliğimi bu adama mı verdim?

• 45 yaşında, XXX firmasının genel müdürü ile beraberim, krizde işten çıkarıldı. Onca adam dururken neden bu 2 kere evlenmiş boşanmış, zampara adamla beraber oldum?

• 26 yaşında ünlü bir modelle beraberim, uyuşturucu operasyonunda içeri alındı, sektörden aforoz edildi. Genç, güzel, aklıbaşında bir sürü kız dururken, ben neden bu kıza para yedirdim?

• Komşunun hanım hanımcık, zayıf, narin kızı ile nişanlıyım; kilo aldı artık gözüme kaba geliyor. Bir sürü kız var manken gibi, ben seçtim en irisini.

• Üniversitede bölüm birincisi olan kız ile beraberim, doktorasını tamamlayamadı, iş bulamadı. Akıllı kız alalım dedik, elimizde patladı.

Ciddi İlişki ve Evlilik

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>