>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Bana Çıkma Teklif Etmesini Nasıl Sağlarım?

Ondan hoşlanıyorum, aramızda bir elektrik var gibi ama bana henüz çıkma teklif etmedi diyorsanız süreci hızlandırmamızın zamanı geldi!
 
   
 
 
     

Ondan hoşlanıyorum, aramızda bir elektrik var gibi ama bana henüz çıkma teklif etmedi diyorsanız süreci hızlandırmamızın zamanı geldi! Kadının ilk adımı atması bazı erkeklerin hoşuna gitse de zaten tembel olan ruh hallerini hepten şımartıyor ve ilişkideki kaçma-kovalama-şımartma üçgenini derinden baltalıyor. Peki bu durumda ne yapmak lazım?

• Sohbet ederken hoşlandığınız aktivitelerden bahsedin. “Önümüzdeki hafta Babylon’da Blues Night varmış, duydun mu? Sence nasıl olur, güzel olur mu? Şişhane’de yeni bir pizzacı açılmış, gitmek istiyorum ama hiç denk gelmedi, hep çok kalabalıktı yer bulamadım.” Size dair bu bilgiler anında etki etmese de kafasında bir şema oluşturacak, ilerleyen günlerde yeni bir restoran açıldığında “Beraber deneyelim mi?” gibi bir teklifi üstünde çok fazla düşünmeye gerek duymadan size sunmasına önayak olacaktır.

• Arkadaşlarınız ile yaptığınız bir plandan bahsedin ve isterse onun da yalnız ya da arkadaşları ile beraber dahil olabileceğini söyleyin. “Haftasonu arkadaşlarla Uludağ’a gidiyoruz, sen de gelsene. İstersen kayak yapan arkadaşlarını da çağırabilirsin, kalabalık daha keyifli oluyor.”

• Basit ve şapşal bir iddaya girin; “Instagrama aynı anda koyacağımız fotoğrafa 1 saat içerisinde en çok kim like alacak?!” Kaybeden kazanana yemek/içki ısmarlayacak şeklinde bahisleri açın. Eğer o da idda sonucunu ciddiye alıyor ve hadi ne zaman görüşeceğiz diyorsa; kazandınız; it’s a date!

Eğer tüm bu çabalar sonuç vermediyse büyük ihtimalle size ilgi duymuyor ya da sizden gizlediği bir ilişkisi olduğu için adım atmaktan çekiniyor. Bu durumda yolun başındayken bu sevdadan vazgeçin ve önünüze bakın, en güzel aşk karşılıklı aşk.

www.mymacchiato.com

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>