>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Yanında İyi Hissettiğin Kişilerle Vakit Geçir

Siz de size negatif elektrik veren, olur olmadık sebeplerden kafanızı şişiren, sorun yaratan, problematik kişilerden uzak durun. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Sevgilinize sürekli dert yanmayın dedik değil mi? Siz de size negatif elektrik veren, olur olmadık sebeplerden kafanızı şişiren, sorun yaratan, problematik kişilerden uzak durun.

Kimi insanlar spor niyetine sürekli bir şeylerden şikayet etmeyi seviyor. Gergin, memnuniyetsiz, agresif kişiler ister istemez sizin de enerjinizi düşürecektir. Restorana gittiğinizde oturduğu masadan memnun olmayan, yediği yemeği beğenmeyen, hesaba itiraz eden, kapıda vale ile tartışan biri sizin de o günden keyif almanızı zorlaştıracaktır.

Problematik kişiler her koşulda kendilerini içinden çıkılmaz durumlara sokma konusunda ustadır. Peki siz neden bu saçma durumlara ortak olasınız?

Derslere girmeyen, not almayan, defterini kitabını kaybeden arkadaşınız sınav öncesi notları hep sizden ödünç alır, sizinkini de kaybeder. Ortada kötü niyet yok zira kendi eşyasını da kaybetmektedir. Affedersiniz.

İşyerinde terfi almak için beceremeyeceği bir proje alan arkadaşınız sürekli sizden yardım ister. Oysa ki siz vakit ayıramayacağınız için projeyi kabul etmemişsinizdir. Onun başarısını kıskandığınız düşünülmesin diye mecburen yardım edersiniz.

Sürekli kocasından yakınan, kazara hamile kaldım boşanamıyorum diyen arkadaşınızı dinlersiniz, üzülürsünüz. Bir bakmışsınız ikici çocuğuna hamile ve yakınmalar iki katına çıkmış.

Yalandan hoşlanmadığınız için doğru düzgün bir hayat sürmeye çalışırsınız, arkadaşınız kocasını aldatır, yalan söyler, bahanelerine sizi ortak eder.

İnsanları olduğu gibi kabul edin ve bu kabul edişten sonra mesafenizi koyun. Bu sizi kötü bir arkadaş yapmaz, prensiplerinizin olduğunu gösterir. Bırakın herkes kendi davranışlarının sorumluluğunu kendisi üstelensin. Kendiniz için yapmadığınızı başkası için hiç yapmayın. Etrafınızdakilerin karar alırken sizi de otomatikman planın içine dahil etmesine izin vermeyin. Siz zaten bu tarz problemler yaşamamak adına not tuttunuz, projeye dahil olmadınız, sevmediğiniz adamla evlenmediniz, kimseyi aldatmadınız. Neden sonuçlarına katlanasınız?

Ciddi İlişki ve Evlilik

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>