>

KÜLTÜR-SANAT

10.Elazığ Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali Açılış Galası Yapıldı

Bu yıl 10. düzenlenen festivalin açılış galası ünlü isimlerin katılımıyla WindyHill Hotel’de yapıldı.
 
   
 
 
     

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkan’ı Serdar Kara’nın açılış konuşmasıyla, ve festivale katılan ünlü oyucuların hayat hikayelerini anlatan sinevizyon gösterisi ile başlayan gece de ; 2008 yılından itibaren Çayda Çıra Film Festivaline start verdiklerini belirten Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, " 10. yılımıza gelene kadar çok engebeli yollar aştık. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivalinin ilk 5 yılında uluslar arası konuklarımızı ağırlayamadık. 5. yılımızdan itibaren ilimiz ciddi bir kültürel hibe kazandı" dedi.

Elazığ’ın sanat ve kültür şehri olduğunu aktaran ünlü oyuncu Nuri Alço,"Bugün kültür şehri olan Elazığ’ı gezdik. Harput Kalesini gittik. Daha sonra Elazığ’ın cezaevine gittik. Pırıl pırıl ve tertemiz bir cezaevi var. Cezaevinde çok güzel sohbetler ettik. Elazığ turizme aşık bir şehir" diye kaydetti.

Uzun bir süre sonra Elazığ’a geldiğini aktaran ünlü oyuncu Perihan Savaş, " Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’ni hazırlayan Serdar Kara bana bindallı giydirmeye çalıştı. Ben ona 38 ile 40 arası beden giyiniyorum dedim. Oda bana 34 beden bindallı getirmiş. Benim kötü bir alışkanlığım vardı, ben onu bıraktım. Sigara alışkanlığımı bıraktım. Sigara içenlere de son derece sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyorum. Sigarayı bırakınca 6 kilo aldım. Sağlık çok önemli" şeklinde konuştu.

Yeşilçam’da oynamaktan her zaman onur duyduğunu vurgulayan Savaş, "Bazıları Yeşilçam diyince ağzını burnunu büküyor. Bazı Yeşilçam’dan gelmeyen insanlar, prodüktör olup Yeşilçam ile çalışmam diyor. Onları şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Engin Çağlar, Açelya Elmas, Suna Selen, Atılay Uluışık, Gökhan Mumcu, Parla Şenol, Deniz Özerman, Emin Olcay ve Necip Sarıcı ile birlikte birçok ünlü oyuncunun katıldığı gala gecesi onur ödüllerinin verilmesi ve protokol konuşmaları ile sona erdi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>