>

KÜLTÜR-SANAT

“12 Eylül’de…” mektupları için geç değil...

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında yapılacak “12 Eylül’de…” başlıklı mektup sergisine başvurular yoğun ilgi nedeniyle 13 Nisan tarihine dek uzatıldı.
 
   
 
 
     
Festival kapsamında açılacak sergiye el yazısından ses kaydına, videodan grafiğe her türlü aracı kullanarak katılabilirsiniz.

7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin, 12. Festivale özgü düzenleyeceği Mektup Sergisine son başvuru tarihi 13 Nisan’a uzatıldı.


Gerçek veya kurgusal anlatılar üzerinden bir döneme ayna tutmayı, farklı hikâyeleri bir araya getirerek 12 Eylül’ü hatırlamayı ve hatırlatmayı amaçlayan sergi, yalnızca kadınların katılımına açık olacak.

Yaratıcılığa açık mektup formları

Sergi, bilinen mektup formunun yanı sıra, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak farklı mektup formları yaratmalarını da teşvik ediyor. Sergiye gönderilecek mektuplar; el yazısıyla herhangi bir kağıda yazılarak, bilgisayarda yazılıp herhangi bir kağıda çıktı alınarak, video, ses kaydı, resim, fotoğraf, grafik ya da istenen başka bir formatta hazırlanabilecek.

14 Nisan 2009 tarihine kadar gönderilecek mektuplar Ayşegül Devecioğlu, Gülden Treske, Halime Güner, Latife Tekin ve Umut Tümay Arslan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin bu eserler içinden oluşturacağı seçki, 7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacak 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında sergilenecek.

Başvuru koşulları için:

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

festival.ucansupurge.org
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>