>

KÜLTÜR-SANAT

15’inci Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali 8 Şubat’ta Coşkuyla Başlıyor!

ŞUBAT ayı boyunca sürecek İstanbul’un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali, bir kez daha şehri “Aşk”la sarmalayacak.
 
   
 
 
     

Festivalin bu seneki teması; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılı olması ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden ilhamla: ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!

İstanbul'un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest, onlarca kültür-sanat-tasarım profesyonelinin, yüze yakın eserin, pek çok kurum ve STK’nın katılımıyla bu sene Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı olması vesilesiyle çok daha farklı bir heyecan ve gururla on beşinci kez gerçekleşiyor. Halka açık sergiler, performanslar, müzik dinletileri, söyleşiler ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra “Aşkı Konuşanlar Konferansı”, “LOVE UP Sinema Kuşağı”, “Lovers Bazaar”, “Aşkın Damakta Kalan Tadı” ve “O Her Yerde Sohbetleri” gibi markalaşmış projeleriyle dolu dolu geçecek olan festival şubat sonuna dek sürecek.

Pazarlama trendlerinin dışında durarak kalp sembolü kullanmayan festival; fikir annesi Işık Gençoğlu küratörlüğünde, Istanbul Concept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu ile ve ayrıca Danışma Kurulu’ndaki Esin Çelebi Bayru, Pınar Kartal Timer, Prof. Dr. Itır Erhart, Ecmel Ayral, Bahadır Kaleağası, Oğuzhan Kayan gibi değerli isimlerin katkılarıyla gerçekleşecek ve şubat ayında İstanbul’u kültür-sanat “AŞK”ı ile sarmalayacak. Tam 14 yıldır kesintisiz bir şekilde süren, her sene farklı bir tema ile zenginleşerek gerçekleşen 360 Dereceden Aşk Festivali || @Love360Fest’in ana mekân sponsoru geçen yıl olduğu gibi bu sene de 130 yıllık tarihi ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna da tanıklık etmiş olan Pera Palace Hotel.

Soho House Istanbul, Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio ise festivalin diğer mekanları.

15. Edisyon Teması: ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!

Geçen sene dünyaya “Evin Nerede?” diye soran festival bu sene; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılını kutladığımız 2023’de ilhamını Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden alıyor: Özgürlük Senin Karakterindir!15’inci 360 Dereceden Aşk Festivali Programı

SERGİLER

ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR / 8 Şubat 2023, Çarşamba @ Pera Palace Hotel, 13.00-19.00
ÖZGÜRLÜK BİZİM KARAKTERİMİZDİR / 15 Şubat 2023, Çarşamba @ Istanbul Concept Gallery & IC Studio, 12.00-19.00

Bu sene Pera Palace Hotel, Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio festivalin sergilerine ev sahipliği yapacaklar. Ahmet Umur Deniz / Andreas Georgiadis / Anna Dare / Badem Kocalar / Beksultan Oğuz / Burcu Urgut / Burçin Erdi / Canan Alimdar / Coşkun Sami / Dilek Yalçın / Elena Papadimitrou / Feyzan Alasya / Gabrielle Reeves / Gazi Sansoy / Gülercan Hacıoğlu / Güliz Baydemir / Hedieh Jafari / Huri Kiriş / Işıl Gönen / Işın Çaçur / İsmet Doğan / Karin Maritsch / Maria Roza / Nihal Gündüz / Nilgün Sabar / Oğuzhan Kayan / Özcan Uzkur / Sadık Üçok / Saygun Dura / Sema Maşkılı / Serina Tara / Serra Kuşkaya / Su Alara Acerol / Şebnem Altuntaş / Şerif Sümer / Tayfun Pirselimoğlu / Uğur Çalışkan / Yağızhan Çalışkan / Yonca Saraçoğlu / Yusuf Şengür gibi onlarca kıymetli sanatçının daha eserleri Pera Palace Hotel’de 8 Şubat, Istanbul Concept alanlarında ise 15 Şubat itibariyle halka açık olarak ay boyunca sergilenecek.

ARBİL ÇELEN YUCA – 48 SAATLİK ÖZEL PERFORMANS @ Pera Palace Hotel
“DÖNGÜDE HÜR-SEN” / 8 – 9 Şubat 2023, 13.00-19.00


Çok yönlü sanatçı Arbil Çelen Yuca, festivalin teması “Özgürlük Senin Karakterindir” doğrultusunda, 48 saat kesintisiz sürecek iddialı bir sanat performansı gerçekleştirecek. Sanatçı; Pera Palace Hotel gibi kamusal bir alanda, özgürlüğün mekânsal ve sosyal etkileşimle alakasını, bireyin hikayesini başka türlü anlatabilmek için yöntem arayışını ve bu yöntemlerde özgünlüğünü sorgulayacak. Yuca, performansına bu 2 gün süresince şahitlik edenlere, izlenirken özgür olmanın mümkünlüğünü, özgür olmanın mekânsal boyutunu, gözlenirken kendin kalabilmeyi irdeletecek.
8 Şubat’taki açılıştan bir akşam önce Pera Palace Hotel’de kuracağı yaşam alanına yerleşecek ve o alanda yatıp, kalkarak 48 saat boyunca hiç kimseyle iletişim kurmadan eserini üretecek olan sanatçının ana sorusu: "Kişi özgürlüğünün sınırları olduğunu saydığı alanda kendini tanımaya dair söz harici enstrümanlar kullanarak, göz önünde yaşayarak daha da kendisi olmayı deneyimleyebilir mi?”

Sanatçı, 9 Şubat, Perşembe akşamı, saat 19.30’da 48 saatlik üretimin ilk bölümünü özel bir dinleti ve anlatı ile tamamlayacak.

LOVERS BAZAR @ Pera Palace Hotel / 10 Şubat 2023, 11.00-20.00

Akademisyen ve Sosyal Girişimci Prof. Dr. Itır Erhart ev sahipliğinde Pera Palace Hotel-Balo salonunda düzenlenecek şenlikte; farkındalığı yüksek, ekolojik ve sosyal açıdan adil markalar, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi hakkında duyarlılığı olan tasarımcılar ve STK’lar bir araya gelecek. Her yıl olduğu gibi bu değiş-tokuştan Dünya Gıda Programı’na kaynak oluşturulacak. Şenlik sırasında fayda yaratan ve üretken isimlerle sohbetler de yapılacak.

O HER YERDE SOHBETLERİ @ Pera Palace Hotel / 11, 18, 25 Şubat 2023, 14.00-16.00

Öğrenme yaşam boyu… Kâinatın sırlarını merak ediyor, kadim bilgilerin kutsallığına inanıyor, bilenlerden dinliyor ve öğreniyoruz. Bu değerli buluşmalar Mansur Yalçın, Ayşe Acar ve Metin Bobaroğlu’nun eşsiz sohbetleri ile cumartesileri saat 14.00-16.00 arasında Pera Palace Hotel’de gerçekleşecek.

LOVE MAFIA PLATFORMU ile ÖZEL ÇEMBER BULUŞMASI ve JAM SESSION @ Soho House Istanbul / 12 Şubat 2023, 17.00-21.00

Joint Idea kurucularının önderliğinde hayata geçen, sevgiyi yaşamlarının mihenk taşı yapan, ilişkilerimizde, evlerimizde, işyerlerimizde ve gezegenimizde daha fazla pozitiflik yaratacak şekilde yaşamı algılamayı, paylaşmayı ve bağlantı kurmayı amaçlayan Love Mafia Platformu, o akşam uzmanları rehberliğinde alan tutup, dünyamızı zenginleştirecek. Bu özel sohbetin sonu yine Love Mafia üyelerinin doğaçlama icra edeceği müzikle renklenecek.

AŞK İLE AŞ PAYLAŞMA @ Taksim / 14 Şubat 2023

Festival; 14 Şubat'ı kutlamıyor onun yerine gönüllere sevgiden köprüler kuruyor. O akşam Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Taksim'de evsiz dostlara çorba ve tatlı dağıtarak katkıda bulunuyor.

AŞKIN DAMAKTA KALAN TADI / 16, 17 Şubat 2023

Dünya mutfaklarına hâkim, tanınmış şeflerin festival temasından yola çıkarak hazırladıkları özel menü ve ev sahibi mekânın atmosferi ile GASTROSANAT.

AŞKI KONUŞANLAR KONFERANSI @ Pera Palace Hotel / 21 Şubat 2023, 14.00-19.00

Konferans; her yıl olduğu gibi bu sene de iş dünyasında ve sosyal yaşamda özgün çizgileri ile yer etmiş, fark yaratan, ilham veren, yaşama AŞK ile bağlı özel isimleri ağırlayacak. Arya Kadın Yatırım Platformu kurucularından Münteha Adalı, motosikleti ile dünyayı dolaşan Asil Özbay, Sonsuz Aşk Rasim’im kitabının yazarı Ebru Kazancıbaşı Öztekin, opera sanatçısı Caner Akgün, Rehber Köpekler Derneği Kurucusu Av. Nurdeniz Tunçer gibi her biri birbirinden kıymetli konuşmacılar “Aşk” şemsiyesi altında farklı farklı açılardan “Özgürlük Senin Karakterindir” temasına değinecek ve bize ilham vererek, pek çok konuda taze bir bilinç oluşturmamıza katkıda bulunacaklar. Konferansın değişmez sloganı ise #iyilerkazanacak!

LOVE UP Sinema Kuşağı @ Soho House Istanbul / 22, 23, 24, 25, 26 Şubat 2023


Festivalin, sinema eleştirmeni ve reklamcı Özkan Binol direktörlüğündeki LOVE-UP film kategorisi, yine Soho House Istanbul’un butik sinema salonlarında AŞK şemsiyesi altında, festivalin "ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR" temasına özel olarak seçilen filmlerden oluşacak. Beş gün boyunca her akşam, yerli-yabancı / kısa ve uzun metraj filmlerden oluşan iddialı bir seçki sunulacak. Tamirhane, Kendi Yolumda, Bandırma Füze Kulübü, Klondike gibi ödüllü ve özel yapımlar bu seçkide yer alacak filmlerden bazıları. Gösterimlerin ardından eserlerin yönetmenleri, oyuncuları ve sinema dünyasından tanınmış isimlerle filmler hakkında kısa söyleşiler de gerçekleşecek.

Ayrıca sinema çıkışında dileyen konuklara bir ayrıcalık yapılarak, Pera Palace Hotel’deki Özgürlük Senin Karakterindir sergisine anlatımlı bir “geceyarısı sanat turu” da düzenlenecek.


http://www.love-360.com/

http://www.istanbulconcept.com/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>