>

KÜLTÜR-SANAT

15.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Film Festivali Yolculuğu Sona Eriyor!

Festival kapanış töreni süprizlerle dolu…
 
   
 
 
     

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde 10 Mayıs’ta başlayan festival yolculuğu sona eriyor. Festivalin kapanış töreni 17 Mayıs Perşembe 19.00’da, Kızılırmak Sineması’nda.

Kapanış töreninde Uçan Süpürge’nin “Genç Cadı Ödülü” sahibini bulacak. Türkiye sinemasında genç kadın oyuncuları desteklemek ve kadınlar için olumlu, güçlü rollerin yazılmasını teşvik etmek üzere düzenlenen Genç Cadı Ödülü bu yıl dördüncü kez veriliyor. Ödül sahibi olacak Genç Cadı kapanış töreninde açıklanacak.

Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği’nin her yıl festivalde verdiği FIPRESCI Ödülü’nü kazanan film de kapanış töreninde açıklanacak. Uçan Süpürge, dünyada FIPRESCI’nin bir jüri göndererek ödül verdiği tek kadın filmleri festivali olma özelliği taşıyor. Bu yıl festivalde FIPRESCI Jürisi’nin karşısına çıkan 13 filmden biri, kapanış töreninden ödülle ayrılacak. Jüri bu Almanya’dan Alexandra Pütter, Romanya’dan Luminita Boerescu ve Türkiye’den Yeşim Tabak’tan oluşuyor.

Ayrıca festival kapsamında gerçekleştirilen ve “Size baba diyebilir miyim?” sorusunu soran Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren üç film de kapanış törenine açıklanacak. Gülden Treske, Tayfun Atay, Meltem Ağduk, Pelin Aytemiz ve Sevna Somuncuoğlu’ndan oluşan jürinin seçtiği filmlerin yönetmenlerine ödülleri takdim edilecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>