>

KÜLTÜR-SANAT

16.Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Film Festivali ‘Rağmen’ ile Başlıyor!

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 16. yaşını kutluyor.
 
   
 
 
     

Festivalin açılış töreni 9 Mayıs akşamı 19.30’dan itibaren Devlet Opera ve Balesi’nde yapılacak. Açılışa tüm Ankaralılar davetli, davetiye zorunluluğu yok.

SUNUCULAR YETKİN DİKİNCİLER VE LAÇİN CEYLAN


Bu sene ilk kez ‘temalı açılış töreni’ yapan Uçan Süpürge, 70’li yılları sahneye taşıyor. Gazeteci Elif Özmenek Çarmıklı’nın hazırladığı açılış törenini tiyatro ve sinema oyuncusu Yetkin Dikinciler ve Oyuncu Laçin Ceylan sunacak.

40 YIL SONRA ‘ARKADAŞ’ BARIŞA SELAM VERİYOR…

Yılmaz Güney’in 1974’te çektiği Arkadaş filminin aynı adlı unutulmaz parçası, ilk yorumcusu Melike Demirağ’ın yorumuyla Uçan Süpürge’nin sahnesinde barışa güvencin uçuracak. Açılış töreninde sahne alacak olan Melike Demirağ “Arkadaş” parçasının yanı sıra, 70’lerden bugüne en güzel barış mesajı olan “Sev Kardeşim”i de seslendirecek.

Açılış gecesinde sinema oyuncuları Perihan Savaş ve Zeynep Aksu “Onur Ödülü” alacaklar. Festivalin bu seneki Bilge Olgaç Başarı Ödülü ise Suzan Kardeş’in olacak. Bu sene ilk kez verilecek olan “Tema Özel Ödülü”nün sahibi ise Yıldız Kenter.

Kadın Bisikletçiler Ağı’nın Uçan Süpürge’ye ithaf ettiği turu, açılış töreni öncesi Opera binasının önünde noktalanacak. 19.00’da Güven Park’tan hareket edecek olan bisikletli kadınlar afişler ve balonlarla Opera’ya doğru yola çıkacaklar. Festivalin açılış ve ödül törenine ülke içi ve dışından onlarca oyuncu, yönetmen, sinema yazarı ve sürpriz konuklar da katılacak. Açılış bütün TV kanallarının çekim yapıp yayınlayabilmesi için bu sene tek bir kanaldan canlı yayınlanmayacak. Basın mensupları fuayede ve bina dışında festival konuklarıyla özel programlar yapabilecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>