>

KÜLTÜR-SANAT

18.Yaşını Kutlayan Marka Konferansı’nın Heyecan Verici Konuşmacıları Kimler?

Birbirinden çarpıcı, birbirinden renkli, ufuk açan konu ve konuşmacılarıyla 13-14 Aralık tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek.
 
   
 
 
     

MARKA 2017; Vogue China Genel Yayın Yönetmeni Angelica CHEUNG’dan ünlü komedyen ve sinemacı kimliğiyle Cem YILMAZ’a, restoran sektörünün dünyadaki en tanınmış liderlerinden Alan YAU’dan Saha Derneği kurucusu Füsun ECZACIBAŞI ve sanatçı Ali KAZMA’ya, Prisma Labs’in kurucusu ve CEO’su Rus teknoloji lideri Alexey MOISEENKOV’dan uluslararası sanatçı Kutluğ ATAMAN’a, psikanalist, yazar, aktivist ve yeme bozukluğu uzmanı Susie ORBACH’tan ünlü oyuncular Serenay SARIKAYA ve Ozan GÜVEN’e, Social Chain’in kurucusu ve CEO’su Steven BARTLETT’tan Social Bite restoranlarının sahibi Josh LITTLEJOHN’a, dünyanın en büyük sanat fuarı Frieze’in kurucusu Matthew SLOTOVER’dan London Design Museum direktörü Deyan SUDJIC’e, yoga eğitmeni, sağlık ve güzellik simgesi Julie MONTAGU’dan Soho House’un kurucusu ve yöneticisi Nick JONES’a, ünlü pop yıldızı, müzisyen Kenan DOĞULU’dan dünyaca ünlü modacı Hüseyin ÇAĞLAYAN ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı, ekonomist Özgür DEMİRTAŞ’a, en çok satanlar listesinde yer alan yazar Azra KOHEN’den oyuncu ve yapımcı Tuba ÜNSAL’a birçok ünlü ve önemli ismi ağırlayarak gündem yaratacak.

Lider konferans kuruluşu Yürekli tarafından, grafiğini hep yükselterek büyük bir istikrarla 18 yıldır düzenlenen ve tam 16 yıldır Yapı Kredi World’ün ana sponsorluğunu üstlendiği MARKA Konferansı, bu yıl insan yaşamında çok belirgin bir dönüm noktası olan “onsekiz yaş halini” konferans deneyimine taşıyor.

MARKA Konferansı, 18. yılında da iş dünyasına güç ve motivasyon veren eşsiz içerikleriyle Türkiye’nin en büyük ve en çarpıcı fikir platformu olmaya devam edecek.

Her yıl konu ve konuşmacılarıyla dalga etkisi yaratan MARKA Konferansı sahnesinde, bu yıl da dünya gündemine başarıları ve markalarıyla yer bulmuş birbirinden önemli isimler çarpıcı konularıyla yer alacak.

Türkiye’nin etki gücü en yüksek 1500’den fazla yöneticisinden oluşan benzersiz bir seyirci kitlesine hitap edecek MARKA Konferansı sahnesinde yer alacak konuşmacı ve konuları şöyle:

ANGELICA CHEUNG - Vogue China Genel Yayın Yönetmeni: Vogue China’nın kurucusu ve yayın yönetmeni olmanın yanı sıra, dünya ticaretinin en cazip pazarı Çin pazarına girecek lüks markalara danışmanlık veriyor. Milenyum Kuşağı olarak adlandırılan genç tüketici davranışlarını analiz edip, Çin ile Batı’daki Milenyum Kuşağı arasındaki farklılıkları karşılaştırarak, Uzak Doğu modasına ve trendlerine yön veren bir dahi.

ALAN YAU - Wagamama, Hakkasan, Yamabahçe, Park Chinois, Ling Ling Kurucusu: Restoran sektörünün dünyada en tanınmış markaların yaratıcısı Alan Yau, Wagamama, Hakkasan, Park Chinois, Ling Ling gibi başarılı konseptlerin beraberinde, son girişimi Yamabahçe ile Londra’nın göbeğinde Türk fırını mutfağıyla dikkatleri üzerine çekiyor. En büyük yeniliği ise restoran sektörünü teknolojiye entegre etmesini başaran öncülerden olması. “Peki bu fark başarıya nasıl dönüşebilir, restoran sektörünün yeni teknoloji ile evrilmesi kolay mı?” sorularının cevabını Alan Yau’nun MARKA’daki müthiş seansında alacağız.

ALEXEY MOISEENKOV-Prisma Labs Kurucusu ve CEO’su: Dünya Alexey Moiseenkov’u, fotoğrafları bambaşka stil ve tasarımlara uyarlama becerisiyle sosyal medya dünyasını hızla ele geçiren PRISMA uygulaması ile tanıdı. PRISMA’yı yaratan Rus girişimci Alexey Moiseenkov, şimdi gözünü yapay zeka (AI) alanına dikti. “İş dünyasının olmazsa olmazı olan yapay zekaya uyarlanmayan işler 10 yıl sonra yok olacak.” diyen Alexey Moiseenkov; MARKA Konferansı sahnesinde, doğru yatırımlar yapılması adına Türk iş dünyasının önünü açacak önemli açıklamalar yaparak, yapay zeka gerçeğine hızla adapte olmanın yollarını anlatacak.

STEVEN BARTLETT–Sosyal Medya Girişimcisi, Social Chain Kurucusu ve CEO’su: Dünyanın en büyük sosyal pazarlama ajansı olan Social Chain’ı 18 yaşında kuran Steven Bartlett, şu an 25 yaşında. Nike, Adidas, Apple gibi dünya devi markaların yanı sıra dünyaca ünlü sanatçıların sosyal medya stratejilerini yaratıyor ve yönetiyor. Rekabet ve krizlerle dolu sosyal medya okyanusunda dünyanın en başarılı şirketi olmasının arkasında sosyal medya kullanıcılarının davranış biçimlerini çok iyi anlaması yatıyor. Çünkü Steven Bartlett’e göre, “Bir tüketicinin neye, nasıl cevap verebileceğini, davranışının arkasındaki psikolojiyi ve sosyal etkenleri ne kadar iyi kavrarsanız o kadar iyi sosyal medya stratejisi geliştirebilirsiniz”. Yaratıcı fikirleriyle dikkat çeken Steven Bartlett, MARKA Konferansı sahnesinde izleyicilere sürpriz bir sosyal medya şovu yapacak.

JOSH LITTLEJOHN - Sosyal Girişimci, Social Bite Restoranlarının Kurucusu: İskoçya’da kurduğu Social Bite restoran zincirleri ile evsizlere ütopya yaratan bir idealist. Josh Littlejohn, küçük yaşlarda Bangladeşli bir ekonomist olan Prof. Dr. Muhammet Yunus’un bir kitabından etkilenerek sosyal girişimcilik kavramı ile tanışıyor, daha sonra tüm hayatı bu kavram üzerine şekilleniyor. İlk girişimine, kendi sosyal ortamındaki bir problemi çözmeye karar vererek başlıyor: Evsizler! İskoçya’da evsizlerin oranının hızla artarak büyük bir sorun haline geldiğini gören Josh Littlejohn, bu soruna çözümcü bir konsept yaratıyor. Bu konsept, evsizlere iş imkanı sağlamaya odaklı bir restoran konsepti. Bu fikirle onlara hem iş hem de yemek imkanı vererek onları topluma kazandırıyor. İlk deneme, Josh Littlejohn’un kararlılığıyla başarılı oluyor ve tüm İskoçya’ya yayılan başarılı bir zincir haline geliyor. İskoç hükümeti ile ortak projelerde buluşan Social Bite restoranları, dünyaya örnek olan en başarılı sosyal girişim örneklerinden.

MATTHEW SLOTOVER- Frieze Kurucusu: Dünyanın en büyük ticari sanat otoritesi Frieze’nin kurucusu Matthew Slotover, dünyada sanatın nereye evrildiğinin ve iş dünyası ile ilişkisinin nasıl olması gerektiğinin yanıtlarını verecek. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük sanat platformu olan Frieze’nin lokalden başlayıp global perspektife geçen başarı hikayesini anlatacak. Frieze’nin platformu, eserlerini sergilemek isteyen koleksiyonerler ve sanatçıların akımına uğrarken bu marka değerlerine nasıl ulaştığını merek edenler için cevaplar MARKA Konferansı’nda.

DEYAN SUDJIC- Design Museum London Direktörü: Tasarım konusunu işleyerek hayata nasıl taşınabileceğine dair kafa yoran ve bununla ilgili projeler geliştirerek tasarıma yön veren bir dahi. Başarılarının arasında, bu tasarım projeleri kapsamında Ferrari gibi dünyaca ünlü markalarla yaptığı işbirlikleri de bulunuyor. Hem tasarımcıyı hem tüketiciyi besleyerek değer oluşturuyor. Küratörlüğü olan çok özel sergiler düzenleyen Deyan Sudjic, sergilerinde çağdaş gereksinimlere önem veriyor. Böylece tüketiciyi daha okul öncesi dönemden başlayan bir tasarım bilinciyle yetiştiriyor. Şirketlerle iş birlikleri yaparak hem onlara çerçeve açıyor hem de onların gücünü, tasarımı iyileştirmek için topluma katkı sağlayacak şekilde kullanıyor. Aynı zamanda tasarımcıları ve sanatçıları destekleyen Deyan Sudjic, 360 derece tasarım odaklı bir anlayışın kahramanı. Deyan Sudjic, teknolojiye uyum sağlayan tasarımları ve geleceği tasarlarken teknolojini rolünü anlatacak. Deyan Sudjic’e göre, gelecek görülebilir ve tasarlanabilir. Akıl almaz hızla değişen bu dünyada, Deyan Sudjic’in 15 dakikalık seansı geleceğinizi değiştirebilir. Tasarım değerlerinden ödün vermeden daha iyi bir gelecek tasarlamanın vizyonu MARKA Konferansı’nda!

JULIE MONTAGU- Flexi Foodie Akademy’nin Arkasındaki Beyin – Yoga Eğitmeni, Sağlık ve Güzellik Simgesi: Sağlıklı yaşam alanında dünyadaki en önemli liderlerden biri, aynı zamanda yoga eğitmeni. “Sağlıklı Beden Sağlıklı Ruh” misyonunu, hayatında yaşadığı çok zorlu bir dönemde fark ediyor ve bunu yaşam içinde her koşulda ‘iyi’ olma formülü olarak geliştiriyor. Deneyimleyerek görüyor ki, kişilerin hayata bakışı ne kadar olumlu ve yapıcı olursa problemleri çözmesi o kadar kolay! Hayattaki sorunları aşmada, problemlerin kaldıraç görevi gördüğünü savunuyor. Ve tüm hayatını bu bakış açısına uyarlayarak işini bu misyon üzerine kuruyor. Amacı ise başta kendisine iyi gelen bu anlayıştan, insanların yararlanması için daha fazla kitleye yaymak. Sağlık, meditasyon, wellness gibi hayatımızın vazgeçilmez kavramlarını gerçek hayatla ilişkisini ve gerçek gücünü anlatan eşsiz bir seans. Sıkı bir takipçi kitlesi olan Julie Montagu’nun MARKA Konferansı’ndaki seansında problemlerinize teşekkür etmeye hazır olun!

NICK JONES – Soho House Kurucusu ve Yönecisi: Dünyanın en prestijli sosyal kulüplerinden biri olan Soho House, açıldığı şehirlerde yaratıcılık alanında çalışan ve kendi toplumlarında fikir lideri olan çok etkili bir topluluğu biraraya getiriyor. Üyelik prosedüründe çok özel bir elekten geçerek Soho House’a katılan, dünyanın dört bir yanındaki moda, medya, kültür-sanat, tasarım, görsel sanatlar gibi birçok sektörün yaratıcı fikir liderleri, bu ayrıcalıklı iletişim ağının ve etkileşim dünyasının parçası oluyor. Bu değerli konseptin yaratıcısı ve Soho House markasının kurucusu olan Nick Jones, günümüzün sosyal ihtiyaçlarına yepyeni bir tanım getirecek.

SUSIE ORBACH – Psikanalist, Yazar, Aktivist: Psikanalist, yazar, aktivist ve yeme bozukluğu uzmanı Susie Orbach, mükemmel vücut hayalinin pompalandığı çağımızda, gençleri pençesine alan ve bir salgın gibi yayılan yeme bozuklukları ile markaların bu konu üzerindeki rolü hakkında çarpıcı açıklamalar yapacak. Dünyayı saran yeme bozukluğu tehdidinin ruhsal kaynaklı olduğunu savunan Orbach, tüketim dayatması üzerinden markalara eleştirilerde bulunacak. Orbach, pazarlama stratejilerinin kişilerde vücutlarıyla ilgili ‘yetersizlik’ duygusu uyandıran nitelikte olması insanların mutluluğuna ve ruh sağlığına doğrudan etki ettiğini söylüyor. Bu nedenle markaların tavır değiştirmesi gerektiğini savunuyor. Susie Orbach’in etkili seansında markaları ve kişileri çarpıcı bir yüzleşme bekliyor.

Marka filozofu olarak anılan BJ Cunningham’ın, 18 yıldır olduğu gibi bu yıl da moderatörlüğünü üstleneceği MARKA Konferansı’nda, 2 gün boyunca 50’nin üstünde konuşmacı ve 40 seans yer alacak. Programda yer alan sürpriz isimleri kimi zaman son güne kadar saklı tutmasıyla bilinen MARKA Konferansı’nın bu yıl yaratacağı heyecan ve sürprizleri merakla bekleniyor. Tüm konuşmacıların en fazla 15 dakika sahnede kaldığı konferans, dinamik yapısıyla da dinleyicilerde ilgi uyandırıyor.

Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, MARKA 2017’yi; “ Bu yıl 18. yılını kutlamaya hazırlanan MARKA konferansına duyulan ilgi ve heyecanı bu uzun yolculukta hep zirvede tutarak, sürdürülebilirlik ve istikrar konusunda iş dünyasına örnek olmayı başardığımıza inanıyorum. 18 yaşın hiçbir yaşa benzemeyen bambaşka bir özelliği var. İnsan yaşamındaki en önemli dönüm noktalarından biri. Her yıl eşsiz bir konferans deneyimi sunma iddiasını sürdürerek bu yıl 18 yaş ruh halini ve kendini 18 yaşında hissetme duygusunu MARKA deneyimine taşıdık. Çok büyük fırsatlarla dolu olduğuna inandığımız 2018 yılı için iş dünyasını bu özel deneyimle hazırlayacağız. Tıpkı 18 yaşında genç bir insanın hissettiği gibi özgürlüğe, bağımsızlığa, olgunluğa sağlam adımlar atarken cesaretle ve umutla geleceğe koşma enerjisi ve motivasyonu aşılayacağız; tüm MARKA 2017 katılımcılarının bu duyguyla geleceklerine bakmalarını sağlayacağız.” şeklinde anlatıyor.

Yürekli tarafından 18 yıldır düzenlenen MARKA Konferansı, 13-14 Aralık tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirilecek. Konferansa katılmak isteyenler için kayıtlar, www.markaconference.com adresinde devam ediyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>