>

KÜLTÜR-SANAT

19.Yılında MARKA Konferansı İçin Geri Sayım!

Mizah, edebiyat ve müziğin üç yıldızı 12-13 Aralık’ta gerçekleşecek MARKA Konferansı için buluştu.
 
   
 
 
     

Lider konferans kuruluşu Yürekli'nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlediği MARKA 2018 konferansı 12-13 Aralık’ta Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek. Konuşmacılar arasında yer alan Kaan Sekban, Ahmet Ümit ve Yalın, konferans için verilen özel davette bir araya geldi. Sekban, konferansta 15 dakikalık stand-up sunumunun yanı sıra İngilizce skeçler de yapacak. Ümit’in konferansa özel hikayesindeki polisiye sırrı katılımcılar birlikte çözecek. Yalın, ‘Eski Aşk’ teması üzerinden katılımcılarla yeni bir şarkı besteleyecek.

MARKA 2018 konferansı için geri sayım başlarken, katılımcıları seanslarının parçası haline getirecek mizahın, edebiyatın ve müziğin üç yıldız ismi Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör tarafında verilen özel davette buluştu. Şengör, “Katılımcılarımız MARKA 2018'de eşsiz bir beyin ve ruh tazelenmesi yaşayacak. Bu yıl içerik ve deneyimlerde zeka ve duygu ön planda olacak. Bu iki özelliğin kesişme alanlarının ustalıkla işlenmesi sayesinde katılımcıların yaratıcı, keskin düşünce üretme becerisi üst seviyede tetiklenecek” diye konuştu.

Sekban’ın yurtdışı provası olacak

Kaan Sekban cesur kararlarıyla hayatını değiştirip yeniden başlamanın önemli bir örneği. 1.5 sene önce 8 takipçisine Youtube yayını yaparken bugün dev salonlarda binlerce kişinin saatlerce kahkahalara boğulduğu stand-up show'ların hakimi. Gösterileri kapalı gişe, yazdığı kitap en çok satanlar listesinde. Sekban, konferansa uyarlayacağı özel gösterisinin haricinde MARKA 2018 boyunca BJ Cunningham ile İngilizce skeçler yapacak ve yurtdışında İngilizce gösteri yapma hayalinin ilk provasını burada gerçekleştirecek.

Ümit ile katılımcılar içlerindeki dedektifi keşfedecek

Türkiye'nin en çok ilgi gören, en sevilen, polisiye konusunda ilk akla gelen yazarlardan biri olan Ahmet Ümit, MARKA Konferansı için özel olarak kaleme aldığı öyküsüyle sahnede olacak. Katılımcılara söyleyeceği tek sözü öyküsünden ibaret değil tabii. İlk gün bu öykünün başlangıcını sahne röportajıyla anlatacak, sonra bu polisiye sırrı çözmek tüm katılımcıların görevi olacak. Komiser Nevzat karakteri, MarkaAPP üzerinden katılımcılarla iletişime geçecek ve ikinci günün öğleden sonrasında Ahmet Ümit sahneye çıkacak ve kazananlar açıklanacak. Bu özel içerik interaktif sanat ve storytelling içermesinin yanı sıra, iş yaşantısıyla çok fazla ortak nokta içeriyor: Bir sürü bilinmez, o bilinmezlerle ilgili birçok ipucu, analitik düşünme becerisi, detayları yorumlayabilmek ve sonuca ulaşabilmek. Ahmet Ümit, MARKA 2018'de, polisiyedeki ustalığını izleyicilere benzersiz derslerle sunacak. Bu benzersiz seansları usta televizyoncu Balçiçek İlter yönetecek.

Yalın’dan ‘Eski Aşk’ terapisi

Ünlü pop şarkıcısı Yalın, 10 yıl sonra sürprizlerle dolu bir seansla MARKA Konferansı'na geri dönüyor. 10 yıl önce MARKA Konferansı'nda kolektif bir çalışmaya imza atıp katılımcılarla beraber eski sevgiliye “Bir Tek Sen Eksiksin” isimli bir şarkı yazan ve seslendiren Yalın bu yıl MARKA sahnesinde yine kolektif bir çalışmayla, “Eski Aşk” teması üzerinden yeni bir şarkı besteleyecek. Tüm katılımcılar için bir anlamda “Eski Aşk” terapisine dönecek seans boyunca Yalın birçok şarkısı ve sürpriz düetleriyle, interaktif ve müzikli kapanışı unutulmaz hale getirecek.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>