>

KÜLTÜR-SANAT

1.Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan Uluslar Arası Van Gölü Film Festivali 16-22 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.
 
   
 
 
     

Film başvurularının kabulü başlamıştır. Film festivali film başvuruları 12.11.2012 -08.12.2012 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvurulara www.vangolufilmfest.org adresinden ulaşılabilir.

Uluslar Arası Van Gölü Film Festivali, Barış ve Sinema derneği ile Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı tarafından ortak yürütülmekle birlikte yerel yönetimler ve sponsorlukların desteğiyle amacına ulaşacaktır.

AMAÇ

Van ilindeki kültür ve sanat etkinliklerini canlandırmak,
Van ilinde sanatsal etkinlikleri ve sinema faaliyetlerini arttırmak, yöre halkına hem etkinlik kapsamında yapılacak atölyelerde sinema bilinci ve algısı kazandırarak sinema izlemeye teşvik etmek hem de çeşitli film gösterimleri ve seminerlerle sinemaya yakınlaştırarak aktif hale getirmek,
Çeşitli sanatçıların Festival için Van ilinde toplanmasını sağlayarak şehrin uluslararası alanda prestijini ön plana çıkarmak ve şehrin kültürel anlamda değerini ortaya koyarak sürekli hale gelebilecek bir kültür ağı içine dâhil etmek,

VE

“1. Uluslararası Van Gölü Film Festivali” ile Bölgenin diğer bölge illerimizden göç alan ve yoğun bir şehri olan Van ilinin ülkenin doğusunda sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle Van depremleri ve artçılarının hala etkisinden kurtulamamış halka moral kaynağı olması, ayrıca bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan festival konsepti sadece Van ilini gözeterek, ’’VAN İÇİN…’’ adı ile konsept teması oluşturulacaktır.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>