>

KÜLTÜR-SANAT

2. Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'nin tanıtım kokteyli yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek 2. Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'nin tanıtım kokteyli İstanbul'da yapıldı.
 
   
 
 
     
Ceylan Intercontinental Otel'deki kokteyle, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Fadik Sevin Atasoy ve Halil Ergün'ün de aralarında bulunduğu sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.


Çoğunluğu Türkiye'de ilk kez gösterilecek 50'yi aşkın uzun metraj filmin yer alacağı festivalde, ''Ülkeler, Renkler, Sesler'' başlığı altında ABD, İspanya, İsrail, İsveç, Macaristan ve Meksika sinemasından örnekler sinemaseverlerle buluşacak.

Festivalde bu yıl, Çin, ABD, Rusya ve Almanya'nın da aralarında bulunduğu dünyanın çeşitli ülkelerinde ilk uzun metrajlı filmlerini çeken yönetmenlerin filmleri yarışacak.


Uluslararası isimlerden oluşan 7 kişilik jürinin seçeceği en iyi ilk film, 40 bin dolar ve ''Altın Karagöz'' ödülünün sahibi olacak.

Festivalde, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu ve en iyi yönetmen dallarında da ''Altın Karagöz'' ödülü verilecek.

Bu yıl ilk kez ''Ulusal Altın Karagöz Kısa Film'' ve ''Ulusal Altın Karagöz Belgesel Film'' yarışmalarının da gerçekleştirileceği festivalde, sanatçı Fatma Girik'e ''Onur Ödülü'' sunulacak.


Cosmoturk ekibi adına, Cosmoturk.com Genel Müdürü Cenk Babaeren, sponsorluk ödülünü sinema sanatçısı Halil Ergün'ün elinden teslim aldı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>