>

KÜLTÜR-SANAT

21.Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklanıyor

Türkiye’nin en prestijli ve uzun soluklu ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 21. yıl heyecanı yaşanıyor.
 
   
 
 
     

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 2016 - 2017 sezonu adayları 03 Nisan 2017 Pazartesi akşamı Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek toplantıyla açıklanıyor. Türk tiyatrosuyla ayrılmaz bir bütüne dönüşen ödüller, önemli izler bırakmaya, tiyatroyu desteklemeye devam ediyor.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, tüm tiyatro emekçilerinin ve tiyatroseverlerin Dünya Tiyatro Günü’nü kutlarken, bu sene 21. kez düzenlenecek ödüllerle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Tiyatro köklü geleneğinden aldığı güçle yılmadan üretmeye ve yaşantımıza değer katmaya devam ediyor. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, ilk düzenlenmeye başlandığından bu yana geçen 21 yılda tiyatromuz pek çok değişim geçirdi. Tiyatroya verilen emekleri daha görünür kılmak ve değer katabilmek için kendini sürekli yeniledi, güncelledi ve kurumsal yaklaşımlarından ödün vermeden Türkiye’nin en prestijli ve en uzun soluklu ödülü oldu. Daha nice yıllar tiyatromuzu taçlandıracak Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyor, sezon boyunca gösterdikleri başarılı performanstan ötürü tüm tiyatrolarımızı kutluyorum.”

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin 21. yılında 11 ana kategori, 4 özel olmak üzere toplamda 15 kategoride ödül dağıtılacak. 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, 24 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>