>

KÜLTÜR-SANAT

23.Adana Film Festivali Basın Toplantısı Yapıldı

19-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek, 23.Uluslararası Adana Film Festivali`nin basın toplantısı bugün saat 10.00`da, Adana Hilton Oteli`nde yapıldı.
 
   
 
 
     

Toplantıda, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı - Altın Koza A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avşar, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, Altın Koza A.Ş.Genel Müdürü ve Festival Direktörü Candan Yaygın, Uluslararası Adana Film Festivali Sinema Programları Genel Direktörü Kadir Beycioğlu ve Uluslararası Adana Film Festivali Dünya Sineması Bölümü Koordinatörü Ahmet Boyacıoğlu festival içeriği ile ilgili bilgi verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19 - 25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali için geri sayım başladı.

Her yıl olduğu gibi ülkemizden ve dünyadan kısa ve uzun metraj filmler ile belgeseller, festival haftası boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve “Adana” Konulu Senaryo Yarışması, yine festivalin en heyecan uyandıran bölümleri olacak.

Gösterim bölümünde ise, son bir yıl içinde dünyanın çeşitli festivallerinden ödüller almış seçkin eserlerin Türkiye prömiyerleri,
Adana'da yapılacak.

Festival boyunca uzun ve kısa metraj filmler ile belgesellerden oluşan 250 film, 636 gösterimle izleyiciyle buluşacak.

Film gösterimlerinin yanı sıra, atölye çalışmaları, söyleşiler ve sergiler de gerçekleştirilecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>