>

KÜLTÜR-SANAT

23.Roxy Müzik Günleri Başlıyor!!!

Müziğinin yola çıkma zamanı…
 
   
 
 
     

Türkiye'nin en köklü ve saygın müzik yarışması olan Roxy Müzik Günleri bu sene 23. kez müzisyenleri, eserlerini ve kendilerini ortaya çıkarmaya çağırıyor.

Daha önce Teoman,Hayko Cepkin, Bedük, Can Gox, Aylin Aslım, Özge Fışkın, Gevende, Direc-T, Barış Demirel, Gaye Su Akyol, Melis Danışment gibi ünlü isimlerin geçtiği bu yol kendi müziğini yapan, kendi sesini duyurmak isteyen herkese açık.

Roxy Müzik Günleri, yola çıktığı 1996 yılından beri bir umut projesi olmuştur. 6 yıl aradan sonra 2 sene önce tekrar başladığında ülkenin tam 42 ayrı şehrinden, 340 grubun ve geçen sene de yıkıcı deprem felaketine karşı 33 şehirden 285 grubun başvurusu, ülkede müzisyenlerin kendi seslerini duyurmak için en önemli yollardan biri olduğunu tekrar gösterdi.

17 Ocak akşamı 23. kez yola çıkan, birinciye 100.000 tl para ödülü dışında, parçalarını kayıt etmek için stüdyo ve dağıtım olanağı sağlayan, Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen ve özgün bestesi olan müzisyenler, başvurularını MP3 formatında 02 Nisan 2024 tarihine kadar www.roxymuzikgunleri.com.tr sitesi üzerinden yapacaklar.


2 Nisan 2024 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği 23. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük, tüm amatör ve profesyonel katılımcılar özgün, kendi besteleri ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor.

Başvuruların jüri tarafından birkaç kademede değerlendirilmesi sonucu, finale kalan 12 grup, 2 Mayıs’ta açıklanacak. Finalist gruplar 14-15-16 Mayıs tarihlerinde Roxy sahnesinde canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin roxymuzikgunleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar 17 Mayıs gecesi yapılacak özel konserli ödül töreni-partide ödüllerini alacaklar.23.Roxy %100 Müzik Günleri jürisi şu isimlerden oluşuyor:

Ahmet Kenan Bilgiç, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Boğaç Gökmen, Cem Selcen, Çağrı Sinci, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, İpek Atcan, İzzet Öz, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Nil İpek, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür.


Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2860 müzik grubu, yaklaşık 14.600 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 360 grup ile 46.000 müzik sever katıldı.

23.Roxy %100 Müzik Günleri Takvimi

Tarihler:
Başvurular
17 Ocak - 02 Nisan 2024

Jüri değerlendirme ve finalistlerin belirlenmesi
04 Nisan - 01 Mayıs 2024

Finalistlerin açıklanması
02 Mayıs 2024

Finaller/ Finalistlerin sahne alması
14-15-16 Mayıs 2024

Ödül Töreni
17 Mayıs 2024


23.Roxy %100 Müzik Günleri başvuru koşulları ve başvuru formuna www.roxymuzikgunleri.com.tr üzerinden ulaşılabilir.

23.Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar başvurularını online olarak yapabileceklerdir. 17 Ocak-02 Nisan 2024 tarihleri arasında kendi besteleri olan 2 parçayı roxymuzikgunleri@gmail.com adresine, başvuru formu ve bir adet fotoğraf ile birlikte göndereceklerdir.

Başvuru koşulları:


1. Yarışma amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.
2. Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilir.
3. Katılan her eser, grup üyelerinden en az bir kişiye ait olmalı ya da kullanım izni alınmış olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin yarışma sırasında algılayamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.
4. Adaylar eserlerini “mp3” formatında kaydedeceklerdir.
5. Yarışmaya başvurabilmek için 2 eser bulunmalıdır. Finale kalan müzisyen veya gruplar, başvurularında kullandıkları 2 eseri sahnede canlı olarak seslendireceklerdir.
6. Başvurular 17 Ocak 2024’te başlar ve 02 Nisan 2024 saat 23:59’da sona erer.
Gruplar, eserlerini bu tarihe kadar başvuru formuyla birlikte roxymuzikgunleri@gmail.com adresine göndereceklerdir.
7.Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 02 Mayıs 2024 günü www.roxymuzikgunleri.com internet adresinden, basın yayın organları ve sosyal medya aracılığıyla duyurulacaktır.
8. Finale kalan gruplar canlı performanslarını 14-15-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Roxy’de sahneleyeceklerdir.
9. Dereceye giren gruplar 17 Mayıs 2024 Cuma gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
10. Finale kalan grupların sahne alacağı gün ve saatler Roxy tarafından belirlenecek ve gruplara/sanatçılara bildirilecektir.
11. Roxy Müzik Günleri’ne destek veren kuruluşlarda çalışanlar yarışmaya katılamazlar.
12. Yapımcı şirketlerle kazanan gruplar arasında yapılacak anlaşmalarda Roxy taraf değildir.
13. İstanbul dışından finallere kalan grupların/sanatçıların yol ve konaklama masrafları Roxy tarafından karşılanacaktır.
14. Katılımcıların başvuruda bulundukları eserlerini, finallere kaldıkları takdirde canlı olarak sunmaları zorunludur.

ÖDÜLLER:

Yarışma sonunda sanatçı veya gruplara 1.lik 2.lik 3.lükler dışında en iyi enstrüman, en iyi şarkı, jüri ve roxy özel ödülleri verilecek.
Birinci olan müzisyen/grubun 100.000 Tl ödül dışında,
Ada Müzik stüdyolarında kayıt hakkı ve eserin Ada Müzik tarafından yayınlanması hakkı kazanacağı ( Yapım prodüksiyonu karşı tarafta olacak şekilde) yarışmada dereceye giren gruplar çeşitli para ödülleri dışında, organizasyonu destekleyen firmalardan çeşitli özel ödüller de kazanacaklar.
Ayrıca bir duayen sanatçıya da onur ödülü verilen yarışmada bu yıldan başlayarak finallerde her gece bir seyirci ödülü de verilecek.

Her türden detay ve açıklama için, RMG ailesine ait bir haberleşme noktası olarak geliştirilen RMG PLATFORM’una roxymuzikgunleri.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>