>

KÜLTÜR-SANAT

26.Ankara Uluslararası Film Festivali

Ankara bu yıl festival heyecanıyla erken buluşuyor. 26. Ankara Uluslararası Film Festivali 24 Nisan - 03 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
   
 
 
     

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı yeni yönetimin çalışmaları ile hızla festival hazırlıklarına başladı. Türkiye Sinemasının en yeni filmlerinin yarışacağı festivalde dünya sinemasından çarpıcı seçkiler, kısa ve belgesel filmler, söyleşi ve atölyelerle zenginleştirilmiş bir program sunulacak.

DENEYİM VE DEVİNİM BİR ARADA

Bu yıl 26. kez gerçekleştirilecek olan festivalin hazırlıkları, Festival Başkanı İnci Demirkol, Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Yeşim Ekim gibi deneyimli isimlerin yönetiminde tam gaz devam ediyor. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı, festival ruhunu canlandıran devinimi ise her yıl bünyesine kattığı yeni üyelerle sağlıyor. Festival çalışmaları devam ederken, Vakıf Başkanı İrfan Demirkol, Festival Onursal Başkanı Prof. Dr. Oğuz Onaran, Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Büker, yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri Füsun Okutan (TED), Ahmet Cemal Dönmez (Ströer Kentvizyon), Yrd. Doç. Dr. Nihan Gider Işıkman (Başkent Üniversitesi), Zeynep Ünal (Mithat Alam Film Merkezi Yöneticisi) ve yeni üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

YENİ İSİMLERLE BULUŞMA

Filistin Caddesi’ndeki Cafe Lins’de buluşan yeni üyeler kadar, toplantıya katılan Ankara iş dünyasının genç isimleri; Hande Peker Koyuncu (Peker Grup), Işıl Güvensoy Barlık (Güvensoy A. Ş.) ve dramaturg Gülümden Alev Karaman (Devlet Opera ve Balesi) dikkat çekti. Başkentin kültür hayatına ve sinema aşkına destek veren yeni üyeler arasında ise küratör ve sanat danışmanı Döne Otyam, Selahattin Önen (AGE Holding), köşeyazarı ve gazeteci Şükrü Küçükşahin (Hürriyet), psikiyatrist Prof. Dr. Selçuk Candansayar yer alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>