>

KÜLTÜR-SANAT

3.Uluslararası Van Gölü Film Festivali Lansmanı Gerçekleşti

Elite World Hotels İstanbul ev sahipliğinde 3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali lansmanı gerçekleşecekti...
 
   
 
 
     

Lansman kokteyl ile başladı ve fuaye alanında basın medya mensuplarının aldığı röportajlardan sonra programa geçildi. Festival Lansman programında 3 senenin ayrı ayrı çalışmaları sinevizyon olarak sunuldu.

3. Uluslararası Van gölü Film Festivali İstanbul Lansmanı Salon konuşmalarında Festival Yönetim Kurulu Başkanı Bager Oğuz Oktay, Festival Belgesel Jüri Başkanı Korkut Akın, Sesam Başkanı Yılmaz Atadeniz, Van Dernekler Federasyonu (Van- Fed) Başkan Yardımcısı İsmail Ayaz ile Van İş Adamaları Derneği Başkanı Fatih Hatunoğlu Sinema, Van ve Festival hakkında konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmacıların festivalin Van için ve sinema sektörü için önemine değinildi, Van'ın doğal bir plato olabilecek bir yapıya sahip olduğu ve burada her türlü sinema faaliyetinin Festivalin amaçlarından biri olduğuna değildi.

Festival Yönetim Kurulu Başkanı Bager Oğuz Oktay Van 'ın tarihine ve önemine değinerek festivalin amacı, misyonu ve vizyonu hakkında ve festivalin genel programı hakkında konuşma yaptı. Sürdürülebilir bir proje olan festivalin değeri olan yeri bulacağına inandığını ve bunun için çalıştıklarını ekledi.Sesam Başkanı Yılmaz Atadeniz'in çağrısı yerel yönetimler ve İş dünyasına yönelikti; Festivalin geliştirilmesinin Van için önemine değinerek bu festivali geliştirerek sahip çıkılması için çağrıda bulundu.

Belgesel Jüri Başkanı Korkut Akın, Sinema filmleri kadar belgesel filmlerin önemi ve bunun festival içinde sunumunun değeri ve sonuçları hakkında konuşma yaptı.

Van- Fed Başkanı yardımcısı İsmail Ayaz Van'ın önemine ve festivalin Van'da yaratacağı etkiye değinerek Festivali destekleyeceklerini Vişad başkanı Fatih Hatunoğlu Van'ın her alanda geliştiğini ve sinema alanında da gelişeceğini bunun için kenidleri üzerine düşen her şeyi yapacaklarını söyleyerek, basına seslenerek tüm basın medya mensuplarını Van'a davet ettiğini açıkladı.

Festival yönetim kurulu, sanatçılar, sinemacılar, sinema kurumları, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, Başbakanlık Basın danışmanı Sayın Murat Bakbak, Basın & Medya mensupları ve halkın katıldığı Festival Lansmanın da Van'da Sinema'nın gelişmesi ve sinema hakkında yapılabilecek yeniliklere de değinildi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>