>

KÜLTÜR-SANAT

6. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Türkiye’nin en büyük kısa film festivaline başvurular başladı....
 
   
 
 
     
18 – 27 Kasım 2005 tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali için geri sayım başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destekle düzenlenen festival yine ilklere imza atacak...

Geçtiğimiz yıl, 41 ülkeden 655 filmin başvuruda bulunduğu 6.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivaline bu yıl 50’nin üzerinde ülkeden 1000’i aşkın filmin başvurması bekleniyor. Festivale yurtiçinden ve yurtdışından online başvurular www.izmirkisafilm.org adresinden kabul ediliyor.

Festival, programı ile İzmirli sinemaseverleri son dönemde yapılmış olan nitelikli yerli-yabancı, kısa ve uzun metrajlı filmler, dünyaca ünlü yönetmen, oyuncu ve yazarlar ile buluşturmayı amaçlıyor.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Alfa Romeo ve Alfa Romeo Bayisi Birmot katkılarıyla gerçekletirilecek olan Festivalin kesinleşen diğer sponsorları arasında, DİMES, Ege Bilgi, Film + ve DVD+, Chip, İzmir Life, Nokta, Sinema, Turizm Aktuel Dergileri ile Vogel Burda Medya Yayımcılık, Hürriyet ve Yeni Asır gazeteleri, Kadınlara özel haber portalı Cosmoturk.com ve Haber portalı Kurumsal haberler.com siteleri ile CINE5, Show Radyo ve Radyo 5 Grubu bulunuyor.

Bu yıl bir ilke daha imza atan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, programı içerisinde “Kısa Filmin Geleceği”ni masaya yatırıyor. Üç Gün 6 oturum olarak planlanan sempozyumda “Kısa Film ve Festivaller“, “Türkiye ve Dünyada sinema Eğitimi“, “Kısa Film’de Yaratıcılık“, “Kısa Film ve Sponsorluk İlişkileri“, “Çıkış noktası olarak Kısa Film“, “Hukuksal Açıdan Kısa Film“ tartışılacak.

Son dönemde vizyona giren filmleri ile dikkat çeken uzakdoğu sineması festivalde konuk ülke Japonya ile temsil ediliyoır. Konuk sinema okulları ise Fransa’dan Bordeux Üniversitesi ve Japonya’dan Tokya Film Akademisi...

Festival afiş yarışması, resim ve fotograf sergileri ile sanatın pek çok dalını birleştiren 6. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivaline başvurular 22 Ekim 2005 tarihine kadar sürecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>