>

KÜLTÜR-SANAT

Ahmet Serkan’ın, Kimseye Anlatmıyorum Single’ı Çıktı!

Ahmet Serkan`ın ilk single tanıtım gecesine ünlü yağdı...
 
   
 
 
     

Yıllardır canlı performanslarıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi edinen Ahmet Serkan, sözü ve müziği kendisine ait “Kimseye Anlatmıyorum” single çalışmasının tanıtım gecesinde birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Bariton kimliği ile 1996 yıldan beri Amerika ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede ve şehirde profesyonel olarak opera, pop ve caz konserleri veren Ahmet Serkan, sessiz sedasız bir gidişin ardından yaşadıklarını anlattığı ve ilk gözağrım dediği “Kimseye Anlatmıyorum” şarkısını ilk kez görücüye çıkardı.

Ahmet Serkan’ı izlemeye gelenler arasında Sema Şimşek, Deniz Pulaş, Sibel Tan, Engin Koç, Aylin Arasıl, Zeliha Çal, Bilge Kara, Can Özsobay, Enis Bayraktar gibi isimler vardı.

Gece boyunca Ahmet Serkan’ın şarkılarına eşlik eden ünlü isimler daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler. Sema Şimşek, arkadaşları ve Ahmet Serkan ile selfie çektirmeyi de ihmal etmedi.

Müzikallerin ve Operanın Dramatik Sesi Ahmet Serkan’dan ilk “Merhaba”…

17 Haziran’da, iTunes, Spotify, Amazon gibi 150’den fazla dijital platformda yerini alan şarkının prodüktörlüğü Hit Production’a, düzenlemesi ise Altuğ Akınsel’e ait.

Yıllar önce bir yaz akşamı, giden bir sevgilinin ardından yazılan “Kimseye Anlatmıyorum” şarkısı, duygu ve müzikalite açısından 2016 yılının yazına damgasını vurmaya hazırlanıyor.
“Şarkının sözleri, bir daha kendimi kimseye göstermeye gücüm olmadığı bir anda çıktı.”

Şarkının sözlerini; “Kalabalığın içinde kimseyle konuşmak istemediğim ve bir daha birine asla güvenmeyeceğimi sandığım o anda yazdım” diyen Ahmet Serkan, “Şarkı, kendini kimseye göstermeye gücü olmayan anlar yaşayan insanların duygusuna tercuman olacak” dedi.

AHMET SERKAN KİMDİR?

Müzik eğitimine 2000 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümünde başlayan Ahmet Serkan, üç yıl boyunca Şan pedagogu Sir ROMAN WERLİNSKİ ile çalıştı. Emil Eurasciu, Yard.Doç. Natalie Tchaturishvili, Prof. Zarife İsmailova ile eğitimine devam eden Ahmet Serkan, 2003 yılında İstanbul

Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümüne girdi. Dört yıl opera sanatçısı Remziye Alper Tanrıkulu ile çalıştıktan sonra iki yıl boyunca Yard. Doç. Çiçek Kurra Kanter ile çalıştı. M.D.O.B. ve K.K.T.C. Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere İ.Ü.Dev.Konservatuvarı opera bölümünün sahnelediği G.Bizet'in Carmen operasında Escamillo ve G.F.Handel'in Gulio Cesare operasında komutan Achillas rollerini başarıyla seslendirdi.

W.A.Mozart operalarından Figaro, Kont Almaviva, DonGiovanni, Leporello, Guglielmo ve Papageno'nun yanı sıra G.Verdi'nin Maskeli Balo operasından Renato, Rigoletto operasından Rigoletto gibi önemli roller repertuarında yer almaktadır.

2009 yılında İş-Sanat Konser Salonunda İ.Ü.Dev.Kons. Senfoni Orkestrasıyla solist olarak konser veren sanatçı, Prof.Dr. Müfit Bayraşa ile eğitimine 2 sene daha devam ederek, 2010 yılında İ.Ü.Dev.Kons. dan başarı ile mezun oldu.
Aldığı konservatuar eğitimi ile birlikte 1996 yıldan beri Amerika ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede ve şehirde profesyonel olarak opera, pop ve caz konserleri veren Ahmet Serkan, Suat Suna, Mustafa Ceceli, Enbe Orkestrası ve Kıraç gibi usta isimlerle çalıştı. M.D.O.B. ve İŞ-SANAT, Akatlar Kültür Merkezi, Dolmabahçe Sarayı Resim Heykel Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere birçok yerde konser verdi. 2014 yılında Washington, Seattle Center’da Turkfest açılışında başarılı bir Gala konseri veren Ahmet Serkan, 2015 yılında ise Washington - Seattle Mercer Island Community Center'da Tacawa'nin düzenlediği Turfest Gala konseri verdi.
Dünyanın en önemli operası olan La Scala operası solistlerinden tenor Stephand Mark Brown ile çalışan Ahmet Serkan, CRR Senfoni orkestrasında korist olarak Rengim Gökmen, Orhan Şallıer gibi önemli orkestra şeflerinin yanı sıra Amerikalı piyanist ve orkestra şefi Marioara Trifan ile çalıştı.

1999 yılında M.D.O.B.nin kurduğu jazz orkestrasının solistliğini yapmıştır. Hafif batı,jazz,latin ve Türkçe poptan oluşan yaklasik 3000 şarkılık geniş bir repertuara sahip olan sanatçı sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Tan Sağtürk Akademi'de halen opera eğitmeni, vokal koçluğu ve piyono eğitmeni olarak gorev yapanAhmet Serkan, Demet Akbağ, Fahriye Evcen, Begüm Kütük, Şebnem Bozoklu, Açelya Samyeli Danoğlu, Kerem Alışık, Sarp Akkaya, Esra Akkaya, Kaya Akkaya, Ceyda Saltadal, Erdi Bolat gibi oyuncularla da çalışarak birçok projede görev aldı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>