>

KÜLTÜR-SANAT

Akbank kısa film festivali

“Akbank Kısa Film Festivali” yeni bölümleri, kısa film yarışması, söyleşileri ile sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir festival sunmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     
Uzun sözün kısası yarışma başvuruları başladı!

AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Akbank Kısa Film Festivali” yeni bölümleri, kısa film yarışması, deneyimli isimlerin katılacağı söyleşileri ile sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir festival sunmayı hedefliyor.

Festival kapsamında düzenlenecek kısa film yarışması başvuruları için son katılım tarihi 15 Ekim 2005 olarak belirlendi.


Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM)’ince geçen yıl ilki düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, ülkemizde sınırlı koşullarda gelişmeye çalışan ve ticari şansı olmayan kısa film yapımını özendirmek amacıyla bu yıl 6-16 Aralık 2005 tarihleri arasında düzenleniyor. Ülke sinemasına katkıda bulunarak yeni sinemacıları desteklemek ve sinem severlerin üretilen kısa filmleri izleyecekleri “Akbank Kısa Film Festivali”nde genç sinemacılara kendini kanıtlayabilme ve yaratıcılıklarını sergileyebilme olanağı da sağlanıyor.

Akbank Kısa Film Festivali’nin temel ilkesi; öğrenci ya da amatör her tür kısa filmi (kurmaca, belgesel), önce tanıtmak ve bu yolla sinema dünyasına yeni yaratıcı fikirlerin oluşumuna destek sağlamak ardından Akbank’ın deneyimi ile kaliteli bir festival ortamı sağlamak.

Yarışmada kurmaca ve belgesel kategorilerinde birinci seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Kültür Sanat Merkezi tarafından;

En iyi kurmaca ödülü için; 5 bin YTL
En iyi belgesel ödülü için; 5 bin YTL ile ödüllendirilecek.

Başvurular, Akbank Kültür Sanat Merkezi’ne yapılabiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>