>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

İlham Perilerim

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde... (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde..

Öyle çok uzaklarda değil aslında çok yakınlarda; parmaklarınızın ucunda yaşayan periler varmış. Gönlünüzden, zihninizden geçenleri görür, geliştirir, keşfederlermiş. Ya yazar, ya okur, ya çizer, ya da söylermişsiniz sayelerinde.

Nerelerde, nasıl, kimlerle yaşarlar merak edenler çokmuş. Virgüllerle, noktalarla, ünlemlerle, soru işaretleriyle anlaşırlarmış. Söylemek istedikleri bir şey olduğunda 'tırnak işareti'ni kullanırlarken, söyleyecekleri bitmek bilmediği zamanlarda da üç nokta yetişirmiş imdatlarına...

Az sayıda olsalar da etkileri zaman zaman çok büyük olabilirmiş. Hatta ne kadar kalabalık olurlarsa o kadar faydalı olurlarmış. Kağıt arazilerde yaşamayı sevseler de defterler evleri, kitaplar ise malikaneleri olurmuş.

Kalemler ya da yazı yazabilen herhangi başka bir cisim ile çok iyi anlaşırlar, birbirlerini tamamlarlarmış.

Kitap kurtları en iyi dostlarıymış, onları o kadar çok severlermiş ki sayfa sayfa okumaktan hiç bıkmazlarmış.

Harflerle büyür, kelimelerle büyülerlermiş. Çok sevildiklerini anladıkları anda kalplerinize kadar işlerlermiş.

Bu perilere ilham perileri denirmiş..

Benim ve benim gibi yazmayı sevenler için vazgeçilmezlerdir. Çünkü onlar olmasa ne ben ne de bir başkası böyle fikirler yaratıp, yazıp, okumanızı sağlayabiliriz.

Zincirleme bir ilişkidir bu. Biri eksik olsa olmaz. Kitap kurtları dostunu kaybeder, defter yaprakları bembeyaz, kalemler hareketsiz kalır.. Bu masal dünyasının ne kahramanları ne de bitmek bilmeyen maceraları onlarsız varolabilirler. Ne de olsa bir bütünün parçalarıyız. Belki de kağıt üzerine bizden habersiz dökülen kalem kırıklarıyız.. Onlarla beraber durmadan yazarız, yazarız..

Ben bir yazar olarak kendi ilham perilerimin hikayesini anlattım size. Onları benim gibi görmeseniz de sizin de hayatınızın her anında belki de başka bir şekilde yaşıyorlar..

İlham perilerimiz bol olsun! :)


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>