>

KÜLTÜR-SANAT

Çevre Bilinci Temalı Kitapları Okuyucularını Bilinçlendirmeye Devam Ediyor!!

Banu Bozdemir’den 3 yeni çocuk kitabı...
 
   
 
 
     

Banu Bozdemir’in Kelime Yayınları’ndan çıkmış “Köpük Ülkesi” ve “Renkli Eldivenler ve Küçük Kar Tanesi” isimli çevre bilincini macera öyküleriyle didaktik olmadan kazandırmayı amaçlayan kitaplarına yenileri ekleniyor!

Tıpkı “Köpük Ülkesi” ve “Renkli Eldivenler ve Küçük Kar Tanesi”nde olduğu gibi, “Duman Çetesi”, “Zamanda Yolculuk” ve “Dansçı Caretta” isimli bu yeni üç kitap, insanların ve doğanın gözünden çevre sorunlarına işaret ediyor, bilinçli çocuk kahramanlarıyla bu sorunların üstesinden geliyor, okurlarına geleceğe dair umut ve güven aşılıyor!

“Duman Çetesi”, bunu kahramanı Emre’nin gözünden hava kirliliğini; “Zamanda Yolculuk”, kahramanı Ada’nın gözünden küresel ısınmayı; “Dansçı Caretta”, kahramanı caretta kaplumbağası Kerata’nın gözünden deniz canlılarının soyunun tükenmesini ve deniz kirliliğini ele alıyor ve bu sorunları iyimserlik, farkındalık ve azimle ele alarak çözüyor.

Yedi yaş üstü tüm çocukların büyük bir ilgiyle okuyacağı bu kitaplar, Beyza Tükel tarafından, kitaplardaki hayal gücünü perçinleyerek resimlendi.

DUMAN ÇETESİ – ARKA KAPAK

Dumansız bir dünya isteyen arkadaşlar!

Sigaraların yanı sıra fabrikalardan, bacalardan, yangınlardan ve arabalardan çıkan kirli, zararlı dumanlar birleşerek her yeri dumana boğarsa, dünyayı yaşanmaz hâle getirirse ne yaparız? Bu konuda hiç düşündünüz mü? İşte bu kitap, çözüm öneriyor, “Dünyamızı çiçeklerle kaplayalım!” diyor.

“Banu Bozdemir’den eğitici bir kitap daha. Çevremizi saran kirli hava ve kötü kokularla mücadele hiç bu kadar eğlenceli ve eğitici olmamıştı. Bu kitap, sadece çocukları değil, biz yetişkinleri de uyarıyor, çevre kirliliği sorununa farklı bir bakış getiriyor. Duman Çetesi, dünyamızı sinsice ele geçirirken Emre onlarla mücadele ediyor. Gelin, biz de Emre’ye destek olarak dünyamızı çiçeklerle ve güzel kokularla donatalım.” Seda Keçe – Türkçe Öğretmeni

Künye Bilgileri
Kitabın Adı: Duman Çetesi
Yazan: Banu Bozdemir
Resimleyen: Beyza Tükel
Sayfa ve Kapak Tasarımı: Hüseyin Özkan
Sayfa Sayısı: 48, Fiyat: 6 TL
ISBN: 978-605-4435-51-7
ZAMANDA YOLCULUK – ARKA KAPAK

Güneşteki fırtınalarla küresel ısınmanın dünyamızı felaketin eşiğine getirdiği bir zamanda yaşamaktadır Ada. İnsanlar, soğutucuların sürekli serinlettiği binaların dışına çıkamaz; çünkü dışarıda ortalığı kavuran bir sıcaklık ve güneş vardır. Ama Ada, küçük bir kız çocuğu olmasına rağmen cesaretle, bu dünyada olağanüstü yolculuklara çıkar ve sonunda hayalleri gerçeğe dönüştürür!

“Zaman… Ne sihirli bir sözcük. Kahramanımız Ada, her yerin gri olduğu bir dünyada ve zamanda yaşıyor. Ada bu griliğin sebebini öğrenmek istiyor; çok sıkıldığı bu renkten kurtulmak için merakla araştırma yapıyor. Bu çalışmasında yardımcıları da var tabii: Büyükannesi, bir kuş, bir zaman makinesi, Oturan Boğa ve diğerleri. Ada ve arkadaş olduğu kuş, araştırmalarıyla dünyayı bu grilikten kurtarıyor, çıktığı yolculuklarla sorularının yanıtlarını buluyor. Bu yolculuklarda, bir yandan eğlenmeyi keşfederken yeni şeyler öğreniyor, öğretiyor. ” Seda Keçe - Türkçe Öğretmeni

Künye Bilgileri
Kitabın Adı: Zamanda Yolculuk
Yazan: Banu Bozdemir
Resimleyen: Beyza Tükel
Sayfa ve Kapak Tasarımı: Hüseyin Özkan
Sayfa Sayısı: 48
Fiyat: 6 TL
ISBN: 978-605-4435-52-4
DANSÇI CARETTA – ARKA KAPAK

Yumurtasından yeni çıkmış minicik bir deniz kaplumbağasıdır Dansçı Caretta. Artık bir an önce denize ulaşmalıdır. Daha denize giden yolun başlarında iki şey keşfeder: Annesini bulmak isteğini ve içindeki dans etme coşkusunu... Sonrasında ise denizdeki tehlikeleri, kirlenmeyi görür. Ama Dansçı Caretta, aklıyla, iyi kalbiyle, dostluk inancıyla ve dalga dalga yayılan dansıyla, ne tehlikelere boyun eğecek ne de kirlenmeyi kabullenecektir.

“Herkes evinde kendini güvende hisseder. Denizde dans ederek annesini arayan bizim Dansçı Caretta da öyle sanıyor. Çünkü çevresindeki kıskaçlılardan ve denizdeki kirlilikten habersiz henüz. Aslında denizlerin kirlenmesi, kıskaçlılardan daha tehlikeli! Annesini arayışında bunu fark eden Caretta’nın dans dolu, renkli ve tehlikeli yolculuğunda ona eşlik etmelisiniz. Onu izlemek, korumak için.” Seda Keçe – Türkçe Öğretmeni

Künye Bilgileri
Kitabın Adı: Dansçı Caretta
Yazan: Banu Bozdemir
Resimleyen: Beyza Tükel
Sayfa ve Kapak Tasarımı: Hüseyin Özkan
Sayfa Sayısı: 48
Fiyat: 6 TL
ISBN: 978-605-4435-53-1

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>