>

KÜLTÜR-SANAT

`Aldırma Gönül` Seyircisinden Tam Not Aldı

Filiz Ali`den de Ferhat Göçer`e tam not…
 
   
 
 
     

FİLİZ ALİ: ''Babamı doğru yansıtan bir proje olmuş'' ‘Aldırma Gönül’ seyircisiyle buluştu, geceye ünlü isimler akın etti.

Dünyaca ünlü yazarımız Sabahattin Ali’nin eserlerinin yer aldığı ve Ferhat Göçer’in tek kişilik performansıyla sahnelenen ‘Aldırma Gönül’ şarkılı oyunu 11 Aralık tarihinde UNIQ Hall’de seyircisi ile buluştu. Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'nin çocuklarıyla birlikte katıldığı gecede Filiz Ali duygu dolu anlar yaşadı.Türk Edebiyatı’nın en değerli isimlerinden Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin sahnelendiği ve şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılarının söylendiği, ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in muhteşem performansıyla hazırlanan ‘Aldırma Gönül’ tiyatro severlere perdelerini açtı. Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'nin çocuklarıyla birlikte katıldığı gecede Filiz Ali duygu dolu anlar yaşadı.''Oyunu izlerken gözlerim doldu, tüylerim diken diken oldu. Hem hüzünlendim hem gülümsediğim anıları hatırladım. Ferhat Göçer'i ve Ezel Akay'ı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Babamı doğru yansıtan bir proje olmuş, babamın esprili yanlarını da göstermiş bu proje. Umarım herkes izler'' diyerek duygularını dile getirdi.

Aralarında Hülya Koçyiğit, Aydan Şener ve Nazan Şoray gibi sanat dünyasının ünlü isimlerin de bulunduğu gecede oyun, alkış yağmuruna tutuldu.

Usta yönetmen Ezel Akay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Sabahattin Ali’nin hafızalara kazınan Aldırma Gönül, Leylim Ley ve Göklerde Kartal Gibiydim gibi çok özel eserleriyle hazırlanan oyun sevenlerine sanat dolu anlar yaşattı.

Oyun ile ilgili tüm bilgilere; Uniqentertains sosyal medya hesaplarından ve oyunun biletlerine de www.biletix.com adresinden ulaşılabiliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>