>

KÜLTÜR-SANAT

Artık çocukların da bir festivali var!...

“Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali” başladı. Haberin devamını okumak için tıklayın...
 
   
 
 
     
Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) Garanti Bankası işbirliği ile geleneksel olarak gerçekleştirdiği uluslararası festivallerine, bu yıl, kültürel hayatımızda önemli bir eksiklik olduğuna inandığı yeni bir projeyi daha ekledi.

Çocukların kültürel gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle projelendirilen ve Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunda hayata geçirilen “Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali” 14 -17 Mayıs 2004 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Festivalde, film gösterimlerinin yanı sıra Çocuk Yazarlardan Film Hikayeleri, Çocuk Jürisi Atölyesi ve Film Okuma Atölyesi etkinlikleri de yapılacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TRT’nin işbirliğiyle düzenlenecek festivalde Columbia TriStar Home Entertainment filmlerine de özel bir bölüm ayrıldı.

Festival filmleri, ‘En Sevilen Film Yarışması’, ‘Çocuk Filmleri Gösterimleri’, ‘Aile Filmleri Gösterimleri’, ‘Ali Murat Erkorkmaz Animasyonları’ ve ‘Columbia TriStar Home Entertainment’dan Çocuklara’ başlıkları altında toplandı.

Program hazırlanırken, çocukların gelişim basamakları ve psiko-pedagojik yapısı dikkate alınarak 3-5, 6-8, 9-11 yaş gruplarına yönelik farklı filmler seçildi. Festival boyunca, dünyanın pek çok ülkesinden aralarında çizgi ve kukla filmlerin de bulunduğu uzun ve kısa metrajlı 110’a yakın film çocuklarla buluşuyor. Festival filmleri; Beyoğlu Alkazar Sineması Avrupa Salonu, Beyoğlu Majestik Sineması 1. ve 2. Salonları, Levent Sinema TÜRSAK, İtalyan Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi ve Osmanlı Bankası Müzesi Sinema Salonu’nda gösterilecek.

Garanti Mini Bank üyeleri, tüm filmleri Garanti Minibank kartlarını göstererek ücretsiz izleyebilecek. İtalyan Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi salonlarındaki film gösterimlerinin ücretsiz gerçekleştirileceği festivalde; Beyoğlu Alkazar, Beyoğlu Majestik Sineması 1. ve 2. salonları, Levent Sinema TÜRSAK ve Osmanlı Bankası Müzesi sinemalarında yapılacak gösterimlere giriş ücreti 3.000.000 TL olacak.

Festival Programını Görmek İçin Tıklayın

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>