>

KÜLTÜR-SANAT

Arzu Yanardağ & İsmail Dündar Bilge Emin Rejisi ile Türkiye ve Dünya Turnesine Hazır

Ünlü modern klâsik `Salıncakta İki Kişi`, yazar William Gibson`un 3 perdelik oyunu...
 
   
 
 
     

Filmi de çekilen bu romantik eser, Duşan Kovacevic oyunlarının ünlü çevirmeni ve sıradışı yönetmen Bilge Emin'in tek perdelik yorumunda şu sıralar hayli konuşuluyor. Yeni sezon başlamadan ve kavurucu sıcaklara rağmen geçtiğimiz günlerde prömiyer yapan oyun, Eylül ayından itibaren Anadolu'nun çeşitli şehirlerini ziyaret ederek turne yapacak.

Sonrasında uluslararası arenada boy gösterecek. Televizyon çekiminin ve izleyici röportajlarının yapılacağı 25 Ağustos Cuma günkü gösteri saat 21:00'de Mecidiyeköy Profilo Kültür Merkezi Batı Ana Sahne'de ikinci kez yapılacak.Proje tasarımını Mustafa İri'nin yaptığı 'Salıncakta İki Kişi', Şenay Cevrioğlu, Abdullah Kaan Başkıran ev sahipliği ve Batı Performans Sanatları iş ortaklığında sezona şimdiden iddialı bir giriş yaptı.

11 ve 12 Eylül İzmir, 22 Eylül Kırıkkale, 23 Eylül Kastamonu, 24 Eylül Çorum ve 25 Eylül'deki Ankara programımın ardından İstanbul sahnelerinde sıkça göreceğimiz oyunun yönetmen yardımcısı Ekin Deniz Görk. Tasarım ekibinde ise Nalan Alaylı, Cihan Aşar, Ayşegül Erkutay, Mustafa Türkoğlu, Murat Selçuk ve Fatih Erköse gibi usta isimler var.

https://biletinial.com/tiyatro/salincakta-iki-kisi
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>