>

KÜLTÜR-SANAT

Aşk vücuda geliyor!...

Tarihin en görkemli aşk öyküsü ‘Hürrem Sultan" Fırtınası esmeye devam ediyor. Temmuz ayında perdelerini Antalya'da yeniden açıyor.
 
   
 
 
     
Temmuz ayında Konyaaltı’n da hazırlanan açık hava gösteri merkezinde sahnelenecek olan Hürrem Sultan gösterisi müthiş performansıyla Antalya’lıları ve turistleri büyülemeye hazırlanıyor.

Tarihin en görkemli aşk öyküsü müthiş bir dans performansıyla yeniden hayat buldu. Geçtiğimiz kış seyirci ile buluşan, son yılların en çok konuşulan ve izlenen dev prodüksiyonu Hürrem Sultan; şimdi 9 Temmuz’dan itibaren Antalya’da sahne almaya hazırlanıyor.

Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak sergilenecek olan gösteri Temmuz ve Ağustos ayları süresince Kanuni Sultan Süleyman’ı baştan çıkararak tarihi değiştiren Hürrem Sultan’ın öyküsünü haftada 3 akşam müthiş bir dans performansıyla sunacak.



HÜRREM SULTAN’da -fark yaratan- ve gösteriyi daha da ilginç kılan bir diğer unsur ise ölümün sembolü Bostancıbaşı karakteri... Bostancıbaşı, temsil ettiği soğuk ölümle tezat oluşturacak sıcacık yüreği ile Kanuni ve Hürrem’in büyük aşkını anlatıyor. Bostancıbaşı; bu aşkın nasıl yaşandığını, sağır-dilsiz alfabesinden yola çıkılarak yaratılan özel bir kareografi ile gösteri boyunca izleyicilere aktarıyor. Hürrem Sultan, muhteşem dans performansının yanı sıra, voice-over ile seyircilere, sağır-dilsiz alfabesi ile işitme özürlülere öyküyü anlatıyor oluşu ile Türkiye’de show alanında büyük yeniliklere imza atıyor. Provaları hızla devam eden ve farklı ülkelerden pek çok turistin izleyeceği bu tarihsel aşk öyküsü Antalya’da ki özel gösterim için bazı yeniliklerle perde açacak. Kültürümüzde önemli yer tutan konularda dekor ve görsel eklemeler yapılan gösteride, yoğun olarak kullanılan projeksiyonlarla tarihi dokular zenginleştirildi.



Antalya’lılar kadar güneyde tatili seçen turistlerin de ilgiyle izleyeceği Hürrem Sultan’ın Genel Sanat Yönetmenliği’ni dünyanın pek çok yerindeki resim sergileri ile tanınan ünlü ressam Ertuğrul Ateş yaptı. Genç ve başarılı Koreograf Yıldız Çankaya’nın koreografisiyle sahneye konan Hürrem Sultan’ın ilk kez tanık olunan özel ışık dekorları ve ışık efektlerini ise Broadway’de ki pek çok müzikalin ışık tasarımını yapan Michael Odam gerçekleştirdi.



90 dakika süresince seyirciyi aşk’tan intikama, hırstan nefrete, tutkudan heyecana, pişmanlıktan hüzüne sürükleyen "Hürrem Sultan"; Gösterideki dış ses ile izleyiciye temaları aktarıyor ve izleyici oyunun içine çekiliyor. Türk kültür yapısı içerisinde yer alan folklorik dansları zenginleştirerek kültürel tanıtıma öncülük yapmayı hedefleyen Hürrem Sultan gösterisi, Türk Folk danslarına da bir stilizasyon, modernizasyon getiriyor.

50 dansçının en uç duyguları dansla yorumladığı ve Bostancıbaşı’nın sağır dilsiz alfabesiyle beden dilini buluşturarak seyirciye aktardığı, voice over –dış ses yardımı ile hikayenin anlatıldığı Türkiye’nin en büyük dans prodüksiyonu, Antalya’da turistler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Yabancı acentelerin bölgede tatil yapacak turistler için kapalı gişe taleplerinde bulunduğu Hürrem Sultan gösterisi, Konyaaltı’nda kurulan özel gösteri merkeziyle Antalya’ya yepyeni bir show alanı da kazandıracak.



Rezervasyon için:
Biletix Antalya Ofisi0242.228 90 40
Start 07 Satış Sorumlusu Didem Kayan 0242.228 90 34-0533.429 98 78
Toplu Satışlar Şah Turizm Murat Bilgili 0242.322 02 72-0544.566 65 77







Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>