>

AŞK - CİNSELLİK

Sekste Skor

Sizin skorunuz kaç?...
 
   
 
 
     

Cinsellikte sıklık, çok sık konuşulan bir konudur. Amaç cinselliği sayılarla ifade etmektir. Ancak cinsel ilişki duygusal ve bedensel anlamda birleşmektir.

Cinsel ilişki bir spor karşılaşması değildir. Bunu sayılar ile anlatmak, açıklamak ve sürdürmek olası değildir. Her çiftin kendilerine göre kurdukları cinsel bir rejim vardır. Bu rejimi, eşlerin yaşları, günlük hayatlarında yaptıkları işler, stres seviyeleri, yetiştikleri kültür ve daha bir çok faktör etki eder. Cinsel rejimde eşler arasındaki en önemli nokta sevgi, saygı ve anlayıştır. Bazı çiftler için cinsel ilişki çok arka planlara itilebilir. Eşlerden biri cinsel ilişkiden zevk almıyor veya acı çekiyor olabilir. Uyumlu ve anlaşan bir çift cinselliği daha geri planda görerek, ilişkilerini cinsellik dışı başka konuları geliştirerek sürdürürler. Önemli olan çiftin birbirlerini anlıyarak ilişkilerini geliştirmeye devam etmeleridir.

İdeal bir cinsel ilişkide, ilişki öncesinde eşlerin birbirlerine duygusal yaklaşmaları, sevgi ile birbirlerini doyurmalı ve cinsel birleşmeye geçilmesi vardır. Daha açık ve cinsellikten çok zevk alan çiftler ise belkide hergün cinsel birleşmede bulunabilirler. Her iki eşinde istediği ve uyum gösterdiği cinsel rejim, o çiftin normalidir.

Başkalarında duyulan cinsellik hakkındaki sayısal değerler, eşleri ”acaba bizde bir sorun mu var?” dedirtmemelidir. Cinsellik çok özel bir ilişki şeklidir, göz önünde yapılmaz, kimse görmez. Bazı kişilik sorunları olan kişiler yaşadıkları cinselliğin sayısal değerlerini aktararak kendilerine tatmin ararlar. Bu bilgiler abartılı veya tamamamen doğruluktan uzak olabilir. Doğru olsa dahi, o değerler o çiftin normalleridir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>