>

SAÇ BAKIMI

Evde Röfle Yapmak

Evde gölge yapmayı tercih ediyorsanız bu önerilerimizi dikkate alın!...
 
   
 
 
     

Başarılı röfleler saçlarınızın dokusuna ve sağlığına, kimyasalların saçınızda ne kadar kalacağına ve ne kadar röfle istediğinize bağlıdır.

Birçok kuaför evde saçlarınızı boyamanın röfle yapmaktan daha kolay olduğunu kabul ediyor Bu yüzden evde saçlarınızı boyamakta başarılı olmanız gölge yapmakta da başarılı olacağınız anlamına gelmiyor.

Yine de evde gölge yapmayı tercih ediyorsanız önerilerimizi de dikkate alın;

Başlamadan önce iyi bir arındırıcı kullanın böylece saç uçlarınızı fazla işlem görmekten kurtarırsınız.

Gölge maddesini saçlarınızda her zaman normal boyadan daha kısa süre tuttuğunuza emin olun. Kimyasalları saçlarınızda uzun süre tutmak saçlarınıza zarar verir. 30 dakika iyi bir zamandır ama yine de kutu üzerindeki kullanım tavsiyelerini uygulayın.

İyi bir arkadaşınızdan yardım etmesini isteyin böylece hem öne hem de arkaya uygulayabilirsiniz.

Renk açıcı kimyasalların doğru miktarda olduğundan emin olun. Eğer çok inceldiyse, renk açıcı akacak ve nereye sürüp nereye sürmediğinizi bilemeyeceksiniz. Çok kalınsa, yeteri kadar uygulayamayacak ve gerektiğinde dağıtamayacaksınız.

Kıvırcık saçlar bir parça daha zor olacaktır. Ne yaptığınızı görmek için ve gölge yapmayı kolaylaştırmak için saçlarınızın kabarıklığını indirmeye çalışın. Kıvırcık saçlarla hata yapmak kolaydır, çünkü ya çok kalın gölgeler yaparsınız, ya da sadece üstlere yapar ve altları unutursunuz

Doğru ürünü kullandığınızdan emin olun ve her zaman doğal renginizden sadece 1 ya da 2 ton açık gölge yapın. Eğer bu tonlarda yaparsanız, sonuç daha iyi olacak ve düzeltilmesi gerekirse de düzeltmek daha kolay olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>