>

KÜLTÜR-SANAT

Aşkı kaybeden bir erkek, aşkını bulan bir kadın...

ANS, seyrine doyamayacağınız, izlemekten vazgeçemeyeceğiniz yepyeni bir projeye daha imza atıyor. Gümüş...
 
   
 
 
     
Mehmet, sevdiği kadını feci bir kazaya kurban verir; yaşama küser...
Gümüş, yıllarca hayalini kurduğu çocukluk aşkı mehmet’in aşkına karşılık vermesini büyük bir sabırla bekler...

Ve her ikisinin de kaderi, gümüş’ün amcasından gelen bir telefonla değişir...
Yoksul bir genç kızın kendisine verilen şans öpücüğünü iyi kullanıp yükselmesi, kendi kaderini kendisinin yaratması ve zirveye talip olması, güçlü ve akıllı günümüz “Külkedisi”nin heyecan veren serüveni, izleyiciye değişik ama hemen benimsenecek tadlar sunmaya hazır.

KONUSU:

Bir telefonla değişir insanın hayatı bazen... Gümüş ’ün de o sabah amcasından aldığı telefonla hayatı değişti...

Gümüş, amcasından duyduklarına inanamaz. Köklü bir aile olan Şadoğulları Gümüş’ü çocukluk aşkı Mehmet’e eş olarak seçmiştir. Hiç beklemediği bir anda Gümüş, yıllarca hayalini kurduğu, deliler gibi sevdiği Mehmet’ine kavuşacak, üstelik onun karısı olacaktır. Her şeyin bu kadar hızlı ve kolay gerçekleşmesine inanamayan Gümüş, gelin olmak için hiç görmediği İstanbul’un yollarına düşer. Mehmet ise bir yıl önce ailesinin evlenmesine karşı çıktığı 6 yıllık aşkı Nihan’ı kendisinin neden olduğuna inandığı korkunç bir kazaya kurban vererek hayata küser.

Aşka, sevgiye kalbinin kapılarını sımsıkı kapatan Mehmet, acısını unutmak için serseri bir hayat yaşamaya başlar. Mehmet’i yaşadığı bu sefil hayattan dedesi M.Fikri çıkarır. Mehmet’in bir gece girdiği kavga dedesinin onun için hazırladığı planları hızlandırır. Mehmet bundan böyle dedesinin onun için kurgulayacağı hayatı yaşamayı kabul eder. Bunun içinde taşralı Gümüş ile evlenmekte vardır. Kalbinde başka bir kadının sevgisini yaşatan Mehmet, Gümüş ile evlenmeye mecbur kalır. Mehmet, görünürde bu evliliğe razı gelmiştir, ama Gümüş’e elini bile sürmez. Üstelik bir kez kaçarak nikahtan vazgeçmeye kalkışmış ve bu skandal babasının kalp krizi geçirmesine ve evlilik haberini alamadan ölümüne neden olmuştur.

İnandığı masalın kıyısında öylece kalan Gümüş kocasının bu tavrına anlayışlı davranır. Çünkü genç kızın tek sorunu bu değildir. Kaynanası Şeref’in sert tavırları ve görümcesi Pınar’ın yaptıkları genç kızı büyük bir bunalıma iter. Gümüş’ ün elinden M.Fikri tutar ve ona tekstil şirketinde yeni bir görev verir. Bu görevde Gümüş’ ün, en büyük yardımcısı ise bu zamana kadar çeyizi için yaptığı iğne oyalarıdır. İlk kez büyük bir şehirde iş yaşamına atılan Gümüş başarılı olabilecek, kendine tanınan bu fırsatı değerlendirebilecek mi? Daha da ötesi sevdiği adamın kalbini kazanabilecek mi?

Büyük bir ailenin şaşaalı fonunu kullanan, insani zaafları çarpıcı bir tarzda işleyen Gümüş, ekranlara yepyeni bir soluk getirecek, aynı hikayelerin değişik versiyonlarını anlatan dizilere çok farklı ve iddialı bir alternatif oluşturacak.

KÜNYE

Yapım: ANS
Yapımcı: İRFAN ŞAHİN
Yönetmen: TARIK ALPAGUT
Öykü : EYLEM CANPOLAT-SEMA ERGENEKON
SENARYO : KUBİLAY qb TUNÇER
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : TEVFİK ŞENOL
MÜZİK: CEM ERMAN
TÜRÜ : DRAMA
YAYINLANACAĞI
TARİH : 18 OCAK 2005-SALI
OYUNCULAR : Kıvanç Tatlıtuğ (Mehmet), Songül Öden (Gümüş), Ekrem Bora (M.Fikri), Güngör Bayrak (Şeref), Laçin Ceylan (Gülsün), Tarık Ünlüoğlu (Tarık), Cüneyt Çalışkur (Ahmet), Serdar Orçin (Onur), Ayça Varlıer (Pınar), Sevinç Gülşen (Bahar), Soydan Soydaş (Berk), Funda İlhan (Esra), Sema Mumcu (Tuğçe)

Yayın tarihi: 20 Ocak 2005 Perşembe, Kanal D

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>