>

KÜLTÜR-SANAT

Barış Atay İlk Filmi Eksik’le İstanbul Film Festivali’nde Yarışıyor

Barış Atay’ın ilk yönetmenlik deneyimi “Eksik” filmi 34. İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışma bölümünde yarışacak.
 
   
 
 
     

1980 darbesi sonrası, parçalanan bir ailenin 30 yıl boyunca birbirini hiç tanımayan iki kardeşin hayatlarına ve geçmiş acılarına ışık tutan “Eksik” festival kapsamında; 14 Nisan 2015, Salı günü saat 16:00’da Atlas Sineması’nda ilk kez sinema severlerle buluşacak.

Barikat Film tarafından yapılan ‘Eksik’in senaryosu Mehmet Kala ve Şeref Nokta'ya ait. Başrollerini Nur Sürer, Barış Atay, Özgür Emre Yıldırım ve Toprak Sağlam'ın paylaştığı projenin kadrosunda Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Sarp Akkaya, Caner Erdem gibi isimlerin yanı sıra, Sermet Yeşil, Salih Bademci ve Bülent Çolak da konuk oyuncu olarak yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Barış Aygen'in üstlendiği filmin, müziklerini ise Uğur Ateş ve Saki Çimen besteledi.

Çekimleri geçtiğimiz Temmuz ayında Antakya'da gerçekleştirilen Eksik, 17 Nisan 2015 tarihinden itibaren tüm Türkiye’de, 23 Nisan 2015 itibariyle de Avrupa’da 9 ülkede vizyona girecek. Avrupa’da bazı ülkelerde ise galası yapılacak.


FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=Tlym9UFN-to


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>