>

KÜLTÜR-SANAT

Barış Atay ve Nihat Mugil`in Kurduğu Antakyalı Müzik Grubu MENGENE ve Dostları 14 Mart’ta IF Performance Hall Beşiktaş`ta Deprem Dayanışma Konseri Veriyor!

Aylin Aslım, Batu Akdeniz, Cahit Berkay, Doğan Duru, Emrah Karaca, Harun Tekin, Niyazi Koyuncu, OzBi, Yüksek Sadakat ve Mengene, geliri TEGV’e aktarılacak konser için aynı sahnede.
 
   
 
 
     

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay ve Nihat Mugil’in kurucusu olduğu Antakyalı müzik grubu Mengene, sevilen sanatçı dostlarıyla birlikte 14 Mart Salı akşamı IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde deprem dayanışma konseri düzenliyor!

Aylin Aslım, Batu Akdeniz, Cahit Berkay, Doğan Duru, Emrah Karaca, Harun Tekin, Niyazi Koyuncu, Ozbi ve Yüksek Sadakat ve Mengene’nin birlikte sahne alacağı konserin tüm geliri, ilk günden itibaren deprem bölgesindeki çocukların ve ebeveynlerinin yanında olan TEGV’e aktarılacak. Konserin biletleri Biletix ve Bubilet’te!
Mengene Hakkında;

Mengene, iki kuzenin kurdukları ve soyadlarından ilham alarak adını verdikleri bir rock grubudur. Grubun kurucuları Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili, oyuncu, yönetmen Barış Atay ve müzisyen Nihat Mugil’dir. Mengene, kendi dallarında yaptıkları işlerde büyük beğeni toplamış iki kuzenin yıllar öncesinden başlayan, bir araya geldiklerinde yaptıkları müzik çalışmalarını profesyonel bir platforma taşımaya karar vermeleriyle ortaya çıktı. Alternatif modern rock sound’unun hâkim olduğu, etnik müzikten beslenen bir tarza sahip olan Mengene, 2021 yılında “İnce Memed” ile “Yürü Bre Hızır Paşa” teklilerini, 2022’de ise “Değişim” albümünü ve Moğollar grubuna saygı albümü için “Issızlığın Ortasında” şarkısını yayınladı. Grup, 2022 yılı kasım ayında ise Aylin Aslım ile birlikte insanlığa seslendiği son teklisi “Kaybederken İnsan”ı müzikseverlerle paylaştı.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>