>

KÜLTÜR-SANAT

Biliyor Musunuz? “Mutlu Aşk Da Var!..”

İnanmaktan asla vazgeçmeyenlere gelsin.
 
   
 
 
     

Ünlü iletişim danışmanı Özgür Aras, 10. kitabı “Mutlu Aşk da Var!..” ile okuyucuyla yeniden buluştu. İnkılâp Kitabevi’nden çıkan kitap, aşka inancını yitirmiş ancak umut etmeye meyilli olan tüm okuyuculara, geçmiş deneyimlerin acılarından kurtulup yepyeni bir başlangıç yapmanın tüyolarını veriyor.

Aşk... Yazılışı kısacık, sadece bir kelime... Oysa onu yaşamaya da yaşadığını anlatmaya da bazen bir ömür bile yetersiz kalıyor... Asırlardır peşine düşülen, her taşın altında, en uzak diyarlarda aranılan, varlığıyla savaşılan, yokluğuna dayanılamayan o eşsiz duyguya dair en önemli soru ise çok açık: “Mutlu aşk mümkün müdür?”

Müzik, televizyon ve sanat camiasında pek çok ünlüyle birlikte yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekânlar, ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından söz ettiren ünlü iletişim danışmanı Özgür Aras, okurlarıyla buluşan 10. kitabının konusunu işte bu soruya ayırırken, aslında yaşadıkları, deneyimledikleri ve sezgileriyle cevabı peşinen veriyor: “Mutlu Aşk da Var!..”

Siz de aşktan yana ümidinizi tazelemek istiyorsanız, içsel paylaşımlarla adeta bir "ilişki rehberi" özelliği taşıyan bu kitaptan esinleneceğiniz pek çok şey olabilir. 1999 yılında çıkardığı ilk kitabının ardından her kitabıyla pek çok baskı yapan Özgür Aras’ın cümlelerine kulak verelim:

“Mutlu Aşk da Var!..”


Yeter ki mutsuz insan olmak için uğraşmayalım! Şimdiye kadar çok üzülmüş olmanız, bundan sonrasının da böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Hayatta hiçbir şey tek bir çizgide ilerlemezken, neden sizin kaderiniz hep aynı biçimde gitsin ki?

Başkalarının inançsızlığı ve mutsuzluğu ile doldurmayın kalbinizi... Orayı her daim yemyeşil ve bakımlı bir bahçe gibi saklayın ki, içinde güzel ve canlı çiçekler açsın... O özel insana rastlama şansına sahip olmak istiyorsanız, önce sınırları kaldırın! Kendinizi ve beklentilerinizi esnetin. "Mutluluk her neredeyse, orada olmayı diliyorum..." İşte benim en sevdiğim bakış açısı budur. Bu, bütün kalıpları birer birer ortadan kaldırırken, sizi özgürleştirir, sakinleştirir... Sakin bir yürekte çok daha kolay gelişip büyür aşk... Aşkın cömertliğine ve ödül mekanizmasına güvenin. Ona karşı ümidini kaybetmeyen insanlara gün gelip harika sürprizler yapmakla ünlüdür aşk... Hep öyle olmadı mı? "Bu son!" dediğinizde, "Bundan öte sevemem" diye haykırdığınızda ama kendinize kurduğunuz dünya yerle bir olduğunda, çok daha şiddetli bir duyguyla sizin karşınıza çıkmadı mı aşk? Hiçbir aşk son değildir! Siz istemedikçe... Hayat devam ettikçe, nefes aldıkça...

Ve biliyor musunuz? MUTLU AŞK DA VAR!.. Farkında değilsiniz ama belki de yanı başınızda... Bir göz mesafesinde ya da hiç ummadığınız bir kapının ardında... Hadi gidip onu bulalım!”

Özgür Aras’ın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan yeni kitabı Mutlu Aşk da Var!.. okuyucu ile buluştu.

Mutlu Aşk da var!..
Özgür Aras
192 sayfa
İnkılâp Kitabevi
Tür: Anı
Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bozkurt
Editör Neslihan Demir
Yayıma Hazırlayan Hakan Güngör
Kapak Tasarım Faruk Baydar
Sayfa Tasarım Rüveyda Kul
Arka Kapak Fotoğrafı Nihat Odabaşı


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>