>

KÜLTÜR-SANAT

Bir Evliliğin Öyküsü

Sevdiklerinizi ne kadar tanıyorsunuz?
 
   
 
 
     

“Buzz gözlerimin içine baktı ve sonra beni öptü. Çok doğal bir şey gibiydi. Anlık bir keder ve şehvet. Son günümüzde onu özleyeceğim hiç aklıma gelmemişti. Kendimi yeni bir hayata, oğlum için yeni bir dünyaya hazırlamaya fazla kaptırmıştım. “

SEVDİKLERİNİZİ NE KADAR TANIYORSUNUZ?

Öyküleri The New Yorker, Esquire ve The Paris Review gibi dergilerde yayımlanan Andrew Sean Greer’in Amerika’da çok ses getiren duygu yüklü romanı Everest Yayınları’ndan çıktı.

Bir Evliliğin Öyküsü için kalplerinizde yer açın! “Sevdiklerimizi tanıdığımızı sanırız,” diyerek başlıyor Pearlie Cook her ilişkinin temelindeki o yıkıcı gizemi araştırmaya: Bir insanı gerçekten ne kadar tanıyabiliriz?Sene 1953. Örnek bir evhanımı olan Pearlie, San Francisco’da kocasının hassas bünyesi ile oğlunun hastalığıyla ilgilenerek hayatına devam etmektedir. Ta ki bir cumartesi sabahı bir yabancı kapısını çalana dek… Bir anda her şey değişecek, Pearlie kocası ve evliliğiyle ilgili emin olduğu her şeyden şüpheye düşecektir. Kocasını ne kadar tanıyordur? Yabancı teklif ettiği 100.000 Dolar karşılığında ne istiyordur? Pearlie tam altı ay boyunca etrafındaki dünyayı, özellikle de kocasını anlamaya, aynı zamanda da oğlunu tüm olanlardan korumaya çabalar.

Art arda başlayan savaşların, politik, cinsel ve ırksal korku ile baskıların egemen olduğu bir dönemde geçen Bir Evliliğin Öyküsü, yaşadıkları dönemin sınırlarında kısılı kalan ve kaçmak için her yola başvuran üç insanın şaşırtıcı öyküsünü lirik bir dille anlatıyor.

ANDREW SEAN GREER
Bir Evliliğin Öyküsü
Türkçesi: Dost Körpe
208 sayfa, Mart 2011
Çağdaş Dünya Edebiyatı

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>