>

KÜLTÜR-SANAT

Birlikte Güzel Sunar: Rock Off 2019

Türkiye’nin en büyük Rock/Metal festivallerinden Rock Off, bir yıllık aranın ardından Birlikte Güzel desteğiyle 6 Temmuz’da geri dönüyor.
 
   
 
 
     

Megadeth, Korn, Amon Amarth, Apocalyptica gibi gruplara ev sahipliği yapan ve 2014 yılından bu yana ilgi ile takip edilen festivalde bu yıl Opeth, TEC, Undertakers, Pentagram ve daha pek çok rock grubu Parkorman’da sevenleriyle buluşacak.

Türkiye’nin önemli rock/metal festivallerinden Rock Off, Birlikte Güzel ile metal müzikseverleri bu yıl da kendinden geçirecek. Bir yıl aranın ardından yeniden dönen Rock Off festivali, bu yıl da birbirinden özel isimleri ağırlayacak.

Festival’de sahnenin ilk konuğu TEC olurken, ardından Türk Metalcore ve Melodik death metal grubu Undertakers sahne alacak. GÜRZ olarak kurulan, sonradan bugünkü hâline evrilen ve Anadolu gamlarına bağlı kalan İstanbullu death metal grubu Khepra’nın yanı sıra, Southern Metal, Sludge Core tarzı bir beste grubu olan ve Türkiye’de türünün ilk örneği olan Ankaralı grup Black Tooth da Rock Off’un ilgi çekici grupları arasında yerini alıyor.

Rock Off Festivali’nin en önemli Türk grubu ise Heavy Metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline gelen Pentagram olacak. 30 yılı aşkın süredir müzik hayatını sürdüren Pentagram, son olarak sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ve grubun 30. yılına özel olarak 2017’de yayımlanan “Akustik” albümü ile kendini yeniden hatırlatmıştı.

Festivalde ayrıca, kendilerine “Epik, Folk, Metal” etiketini uygun gören Helsinki'li Fin folk metal grubu Ensiferum ve İsveç’in progresif metal türündeki en büyük gruplarından Opeth en dikkat çeken gruplar olarak sahnedeki yerini alacak.

Birlikte Güzel Sunar: Rock Off 2019’un en dikkat çeken ismi Opeth

1990 yılında İsveç'te kurulmuş progresif metal grubu Opeth, etkin olduğu yıllardan günümüze kadar caz, progresif rock, geleneksel, blues, klasik tarzdaki müziği, metal müzik ile müziğini daima canlı tutmuş zenginleştirmiştir. 13.cü albümünün duyurusunu yapan grup, İlk zamanlarında Extreme Metal, death metal hatta black metal melodilerini çok yoğun kullanırken, Blackwater Park ve Deliverance albümlerinden sonra progresif etki hızla baskınlaşmıştır. Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip grup, akustik gitar ve yumuşak vokal bölümlerinin yanı sıra, güçlü geçişler ile sert melodilere ve brutal vokalleri sıkça kullanıyor.

Audioban Music Embassy


Düzenlediği etkinlikler ve yayımladığı albümlerle bağımsız müzik sahnesine taze kan olan müzik inisiyatifi Audioban, Rock Off katılımcılarını Audioban Music Embassy’e bekliyor. Audioban Music Embassy, Dragon’s Den (powered by Audioban) sahnesinde yer alacak İzmirli melodik hardcore grubu Scenes We Have Missed ve İstanbul çıkışlı melodik death & thrash metal ekibi Furtherial’ın yanı sıra imza saatleri ve müzik ekseninde deneyim alanlarına ev sahipliği yapacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>