>

KÜLTÜR-SANAT

Bol şenlikli HIDRELLEZ PARKORMAN’da

5 Mayıs`ta Parkorman`da!
 
   
 
 
     

Geçen yıllarda Ahırkapı'da gerçekleşen Hıdrellez şenliklerini bu yıl KafePi organizasyonu ile bol müzikli, bol eğlenceli, bol danslı, rengârenk kutluyoruz!

Yazı karşılamak, soğuk havalardan bunalıp yeni mevsimle tazelenmek ve umutlarını sevdikleriyle paylaşmak isteyen herkes, 5 Mayıs'ta Parkorman'da olacak!

Bundan 12 yıl önce Ahırkapı sokaklarında başlayan ve baharın gelişinin kutlandığı Hıdrellez coşkusu, geniş katılımlara ulaştığı için son 2 yıldır Ahırkapı Parkı'nda kutlanıyordu. Ahırkapı Şenlikleri Derneği tarafından şenliğin iptal edilmesi herkesi üzmüştü. Bu sene Hıdrellez coşkusunu Parkorman'a taşıyoruz!

Hıdrellez'in korunması gereken, kültürel bir değer olduğunu düşünen KafePi bu yıl Hıdrellez Şenliğini güvenli ortamda 5 Mayıs Cumartesi tarihinde şehrimizin en yeşil, ulaşımı en kolay mekânlarından biri olan Parkorman'da gerçekleştirme kararı aldı.

Sahnede birbirinden eğlenceli grupların konserleri ve alanda tüm gün gezen çalgıcılardan canlı müzik, roman çadırları, geleneksel tatlar, rengârenk dilek ağaçları, piknik alanlarında keyif, bandolar, el işi ürünlerin satan market alanları, jonglorler ve gün boyu etkinlikler ile baharı ve yazın gelişini hep birlikte kutlayalım!

SAHNE ALACAK GRUPLAR

Burhan Öçal ve Trakya All Stars
Brooklyn Funk Essentials DJ set + live vocal


Ve... Fire Water, Babazula, Dubioza Kolektiv, İstanbul Arabesque Project, ASM, Mabel Matiz, Forty Thieves OrkestraFESTİVAL İLE İLGİLİ DİĞER BİLGİLER:

• İçeride çeşitli karnaval oyunları (Güç gösterme balyozu, Halka atma vb.)
• Jonglör Çadırı (Tahta Bacak, lobut çevirme, poi çevirme, ip cambazı vb.)
• Fal çadırları
• Macuncu, şerbetçi, pamuk helvacı, gözlemeci gibi geleneksel yemek standları
• Ahırkapı’nın ruhunu yansıtan dekorasyon – bayraklar, çaputlar, renkli ışıklar, at arabaları, çingene mahallesi maketleri vb.
• Baharın tüm renklerini yansıtmaya çalışacağımız Parkorman'da, tüm şubelerimizde olduğu gibi Dilek Ağaçları da önemli bir yer tutuyor. Her şubenin süslediği dilek ağaçları Parkorman’a dikilecek ve farklı tasarımda dilek ağaçları tüm mekânı süsleyecek
• Roman orkestraları ve dansözler tüm gün alanı gezecek ve aralarda sokak performans platformlarında ‘sahne’ alacak

BİLET SATIŞ:
Biletler: 20TL
Biletix Fiyatı: 23 TL
Bilet satışı yapan öğrenciler, sattığı her bilet başına 5 TL alıyor. Bilet satabileceğine inandıklarınızı bize gönderin, onların bilgilerini alıp bilet teslim edelim.

Kapı Açılışı: 12.00
Etkinlik Bitiş: 00.30

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>