>

SAĞLIKLI YAŞAM

Aşırı Sıcak `Üşütüyor`


Fazla sıcakta kalmak da soğuk algınlığına yol açıyor
…
 
   
 
 
     

Kışın sert yüzünü iyice gösterdiği şu günlerde grip ve soğuk algınlığı vakaları artış gösteriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için zencefil, antiseptik olarak sarımsak, antibiotik etkili kekik, vitamin deposu boza ve kestane tüketimini önerilen hastalıktan korunmak için aşırı sıcak ortamlardan kaçınmanın da önemli olduğunu aşırı sıcakta oturmanın da hastalığa sürüklediğini, özellikle ısının çok yüksek tutulduğu merkezi sistem ısıtmalı mekanlarda hastalık riskinin arttığını açıkladı.Özellikle vücut direnci düşük ve hasta kişilerde daha tehlikeli sonuçlara yol açabilen grip ve soğuk algınlığından korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi şart. Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisiyle bağışıklık sistemini güçlendirebildiklerini dile getiren bağışıklık sistemini hastalığa yakalanmadan önce kuvvetli tutmanın önemine dikkat çekti. Ayrıca kış mevsiminin bu yaygın hastalığından korunmak için günlük yaşamda uygulanabilecek 10 pratik öneride bulundu.GRİPTEN KORUNMAK İÇİN 10 PRATİK ÖNLEM

1. Bol sulu gıdalar, yeşil yapraklılar ağırlıklı olmak üzere taze sebze ve meyve tüketilmeli.
2. Her gün mutlaka bir bardak portakal - limon suyu karışımı içilmeli.
3. Aşırı sıcak ortamlardan kaçınılmalı. Odalar mutlaka her gün havalandırılmalı.
4. Çay yerine özellikle antioksidan özellikli ıhlamur, ahududu, böğürtlen çayı tercih edilmeli. Günlük iki litre su içilmeli.
5. Yemeklerde kekik, nane, çörek otu, kimyon gibi baharatlar daha sık kullanılmalı. Baharatlığa öğütülmüş zencefil de eklenmeli.
6. Hastalık en çok elle bulaştığından eller sık sık yıkanmalı.
7. Hasta çocuklara öksürürken elini değil, dirseğini kullanması gerektiği öğretilmeli.
8. Günde en az 45 dakika yürüyüş yapılmalı.
9. Günde en az 7, en çok 8 saat uyunmalı. Sabah erken kalkılmalı.
10. Her gün bir kase yoğurt tüketilmeli.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>