>

KÜLTÜR-SANAT

Bu Hafta Hangi Filmler Vizyonda?

1`i yerli toplamda 6 yeni film izleyici karşısına çıkıyor.
 
   
 
 
     

MUNA

Pınar Ordu, Nur Araboğa, Feza Doğru ve Ayşe Türk'ün senaryosunu yazdıkları Muna, Gazze'de yıllardır yaşanan insanlık dramını küçük bir çocuğun gözünden anlatıyor. Serdar Gözelekli'nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Leyla Göksun, Turgay Aydın, Kaan Çakır, Pınar Balkış, Erkan Taşdöğen, Suzan Genç, Sabahattin Yakup, Leyla Erdoğan gibi isimler yer alıyor.

NİNJA KAPLUMBAĞALAR: GÖLGELERİN İÇİNDEN


2014 senesinde gösterime giren Ninja Kaplumbağalar'ın devam halkası daha iddialı geldi. Michelangelo, Donatello, Leonardo ve Raphael ile April O'Neil, Vern Fenwick, Casey Jones yeni filmle daha kötü düşmanlara karşı savaşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Dave Green otururken senaryo Josh Appelbaum ve Andre Nemec ikilisi tarafından kaleme alınıyor. Filmin kadrosunda ise Laura Linney, Megan Fox, Will Arnett, Stephen Amell, Pete Ploszek, Alan Ritchson gibi isimler yer alıyor.

KURTULUŞ GÜNÜ: YENİ TEHDİT


1996 yılında vizyona giren felaket temalı film Kurtuluş Günü'nün 20 yıl aranın ardından gelen devam filmi, geçmişte yaşanan saldırının ardından daha güçlü gelecekleri tahmin edilen uzaylılar ve insanlar arasındaki dünya savaşına odaklanıyor. Yönetmen koltuğunda yeniden Roland Emmerich'in oturduğu filmde Liam Hemsworth, Jeff Goldblum, Maika Monroe, William Fichtner, Charlotte Gainsbourg, Vivica A. Fox, Sela Ward gibi isimler yer alıyor.

BEKLEYİŞ

Fransız - İtalyan ortak yapımı Bekleyiş, oğlunun nişanlısı olduğunu iddia eden bir kız ve Anna'nın oğlunu beklemesine odaklanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Piero Messina otururken kadroda Juliette Binoche, Lou de Laage, Antonio Folletto, Giorgio Colangeli, Domenico Diele gibi isimler yer alıyor. Senaryo ise Giacomo Bendotti, Ilaria Macchia, Andrea Paolo Massara ve Piero Messina'nın kaleminden çıkıyor.

KÖRDÜĞÜM


Julianne Moore, Ethan Hawke, Bill Hader, Greta Gerwig, Travis Fimmel ve Maya Rudolph gibi isimleri bir araya getiren eğlenceli yapım, otuzlu yaşlardaki Maggie Hardin'in ilk kez aşık olması sonrası yaşanan eğlenceli olayları konu alıyor. Rebecca Miller filmin senaryosunu yazıp aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturuyor.

SÜPER PAPAĞAN FİLMİ


Daha önce de farklı animasyon yapımlarını yazıp çeken Ricardo Arnaiz imzalı Süper Papağan Filmi, aile sirkinde çalışan yaramaz bir papağanın sirki kurtarmak için yaşadığı macera dolu serüveni anlatıyor. Filmin seslendirme kadrosunda Edward James Olmos, Rico Rodriguez, Cheec Marin gibi isimler yer alıyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>