>

KÜLTÜR-SANAT

Bu yarışmayı kaçırmayın...

“Kendi müziğini yapan” müzisyenleri dinleyiciler ve sektörle buluşturan tek platform Tuborg 10. Roxy Müzik Günleri’nin son başvuru tarihi 22 Nisan’a kadar uzatıldı.
 
   
 
 
     
10. RMG’ye katılmak için kendi yoluna çıkmış müzisyenlerin, kendi besteleriyle hazırladıkları demoları 22 Nisan’a kadar Roxy Klüp Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:1-3 Beyoğlu adresine ulaştırmaları gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için www.roxy.com.tr. Roxy Ofis telefon 0212 249 13 01.

25-26 Nisan’da yapılacak ön elemeleri takiben, finalist grupların canlı performansları 9-12 Mayıs’ta Roxy’de izlenebilecek. 18 Mayıs Çarşamba gerçekleştirilecek ödül töreninde, Tuborg ve Roxy özel ödüllerinin yanı sıra, yarışmanın birincisine 3, ikincisine 2 ve üçüncüsüne 1 milyar para ödülü dağıtılacak. 10. Tuborg Roxy Müzik Günleri jürisi şu isimlerden oluşuyor: Kaan Yüceil (Roxy Club), Taner Öngür (Moğollar), Dinç Toğrol, Murat Hasarı ( Müzisyen), Güven Erkin Erkal (Radyo D), Oğuz Kaplangı (Electrip Records), Ömer Ahunbay (Jingle House), Şafak Ongan (Dream TV), Hakan Tamar (NME), Mehmet Tez (Aktüel), Melis Danişmend (Radikal), Nilhan Durmuşoğlu (Basatap) ve Selim Göncü (Türk Tuborg-Carlsberg).

Birçok sanatçı ve grubu müzik dünyasıyla tanıştıran Roxy Müzik Günleri, 10 yılda aralarında Teoman, Kurban, Cold House, Bağdat Avenue, Replikas, Direc-T, Dejavu gibi günümüzde beğeniyle dinlenen ve sevilen, kendi dinleyici kitlesine ulaşmış pek çok isme sahne oldu. İlk kez 1996 yılında “gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese” yapılan içten bir çağrıyla başlayan Roxy Müzik Günleri, 2004 yılında İstanbul dışındaki şehirlerden de büyük ilgi gördü. Ankara, Bursa, İzmir, Trabzon ve Kars’tan toplam 184 başvuruyla rekor bir katılıma ulaşan Roxy Müzik Günleri’ne bugüne kadar 797 müzik grubu, 3800 müzisyen katıldı. Roxy Müzik Günleri’nde 122 grup finalde yarışma hakkını elde etti, 594 müzisyen RMG’de sahne aldı. Roxy Müzik Günleri’ne yaklaşık 17.500 müziksever de tanıklık etti.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>