>

POPÜLER MEKANLAR

Safran Soslu Sultan tavuğunu mutlaka deneyin!

Yasemin Uludoğan Cosmoturk okurları için, lezzetli yemekleriyle hizmet veren Gündüz Sefası’nı yazıyor.
 
   
 
 
     
GÜNDÜZ SEFASI

Şu sıralar eğlence hayatı en hareketsiz günlerini yaşıyor. Yaz sezonunun bitimine ramazanın denk gelmesi sebebiyle pek çok işletme henüz kışlık mekanını açmadı bile...

Bu sefer sizlere yaz - kış demeden özellikle Zincirlikuyu çevresindeki iş camiasına birbirinden lezzetli yemekleriyle hizmet veren Gündüz Sefası’ndan bahsedeceğim.

Kore Şehitleri caddesine girerken hemen sağda, gizli saklı bir köşede yer alan Gündüz Sefası özellikle bu civarda çalışanların gözdesi. Sıcak ve samimi dekoruyla size evinizde yemek yiyormuş hissini veren mekan hafta içi 07:00-19:00 cumartesileri 07:00-17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

En son Gündüz Sefası’na uğradığımda, favori yemeğim Safran Soslu Sultan Tavuk yerken bu mütevazı mekanın kapısından Erol Aksoy ve misafirlerinin girdiğini görünce burayı Cosmoturk’te tanıtma zamanının geliyor da geçiyor olduğunu düşündüm. Dekorasyonu kadar fiyatlarıyla da mütevazı olan Gündüz Sefası’nda masanıza oturur oturmaz özel zeytinli mısır ekmeğinizle bir tabak zeytinyağı ikram ediliyor. Tavsiyem bu lezzetli ekmeği fazla yemeyin yoksa yemek için midenizde fazladan yer ayırmak zorunda kalırsınız. Zira tabaklarda ana yemeğin haricinde bol miktarda ikram mevcut (püre, yeşillik, haşlanmış sebze, pilav vs...), ve buradan doymadım diye kalkmanız imkan yok.

Buraya uğrayıp ta mutlaka denemeniz gereken yemekler (özellikle tarafımdan denenmiş ve tam not almışlardır) başta Safran Soslu Sultan Tavuk, Rokfor Soslu Bonfile, Thai Usulü Tavuk ve Ege Usulü Izgara Köfte. Diyet yapan hanımlar buranın salatalarından oldukça memnun kalacaklar zira bol çeşitli ve birbirinden lezzetli yedi salata çeşidi mevcut. Pek çok mekan salata sosu olarak sadece limon ve zeytinyağı sunduğu halde burada her salatanın kendine özel bir sosu var. Yemek ve salataların haricinde özel sandviçler ve kahvaltı çeşitlerini de burada bulabilirsiniz.

Buranın özel içecekleri, kendi imalatları olan limonata ve kavunlu meşrubatı da mutlaka denemenizi öneriyorum. Ayrıca bol miktarda kahve çeşidi de mevcut.

Bu kadar geniş porsiyonların ikram edildiği Gündüz Sefası’nda fiyatlar ise şaşırtıcı derecede makul: Ana yemekler 5.250 – 5.750, salatalar 4.750 – 6.750, sandviçler 4.500 – 5.250, içecekler 750 – 3.250 milyon TL arasında.

Yolunuz Kore Şehitleri’ne düşerse veya bu civarda çalışıyorsanız Gündüz Sefası’na uğrayıp özellikle de Safran Soslu Sultan Tavuk yemekten mahrum kalmayın diyorum. Burası hakikaten insanı müdavimi yapıyor...

GÜNDÜZ SEFASI
Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:153/F Zincirlikuyu (Kurdoğlu Pastanesi’nin hemen yanında girişini görebilirsiniz)
0212 274 65 90

Yasemin Uludoğan
yaseminabla@hotmail.com


Ayrıntılı resmi görmek için tıklayın..


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>