>

KÜLTÜR-SANAT

Bu Yıl Adımlar ‘Dasdas’ İçin!

‘DasDas için Adım At, Açık Sahne Başlasın, Boş Koltuklar Dolsun’
 
   
 
 
     

Kültür sanatın buluşma noktası haline gelen DasDas, pandemi önlemlerini göz önünde bulundurarak sosyal mesafeli bir düzende ziyaretçilerine keyifli günler yaşatmaya devam etse de kültür sanat ve eğlence sektörünün pandemi sürecinde aldığı darbenin olumsuz etkileri DasDas’da da varlığını sürdürüyor. DasDas bu olumsuz etkilerle mücadele etmek, hem DasDas ekibine hem de Açık Sahne projesi ile pandemi nedeniyle kapısını kapatmış ya da sahnesi olmayan diğer tiyatrolara destek olabilmek için 7- 8 Kasım İstanbul Maratonu sanal koşuları kapsamında ‘DasDas İçin Adım At, Açık Sahne Başlasın, Boş Koltuklar Dolsun’ diyerek sanatseverlere destek çağrısında bulundu. Kampanya Fongogo sitesi üzerinden Kasım ayı sonuna kadar devam edecek.

Kapılarını ziyaretçilerine açtığı günden itibaren, Anadolu yakasında kültür sanat ve eğlencenin merkezi haline gelen DasDas, tiyatro oyunları, konserler, atölyeler, festivaller ve özel etkinliklerle beraber İstanbul’un kültür sanat hayatının vazgeçilmez mekanlarından biri haline geldi. Ancak dünyanın içinde bulunduğu bu zorlu dönemde DasDas da her özel tiyatro gibi bu durumdan etkilendi. Kapasitenin yarısı kadar seyirciyle sınırlı sayıda etkinliği sanatseverlerle buluşturma gayretinde olan DasDas, 7-8 Kasım 2020’de gerçekleşen İstanbul Maratonu sanal koşuları kapsamında ‘DasDas için Adım At, Açık Sahne Başlasın, Boş Koltuklar Dolsun’ isimli proje ile sanatseverleri sanata destek vermeye çağırıyor.

Açık Sahne projesi ile her ay kapılarını, pandemi nedeniyle kapanmış ve sahnesi olmayan tiyatrolara bedelsiz olarak açacak. Yarı kapasite ile oynanan oyunların tam kapasite gibi oynanmasına ön ayak olurken, aynı zamanda DasDas’ta çalışan bütün sahne sanatları çalışanlarına ve sahne ekibine destek olacak. Kasım ayı sonuna kadar Fongogo üzerinden oluşturulan kampanya sayfasındaki paketlerden seçilerek destekte bulunabilecek. DasDas, sanatın birleştirici gücüne inanıyor ve sanatseverlere birlik çağrısında bulunuyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>